Skip navigation
עשו לנו שיתוף (share) ב-

שוקלים את הקול

יוני בן מנחם, מנכ"ל רשות השידור, בכנס מיוחד:  "שוקלים להחזיר את שיטת הפלייליסט לקול ישראל"

מאת: עדן גוריון |

מוזיקאים, אמנים, מפיקים ואנשי תקשורת השתתפו ב"למה לא משמיעים אותי?", יום עיון ראשון מסוגו בנושא תפקידו של השידור הציבורי כבית של המוסיקה הישראלית על כל גווניה. האירוע התקיים ביוזמת רשות השידור, אמ"י ואקו"ם, במסגרת פסטיבל "בית היוצר" של אקו"ם, הנותנת במה לעידוד היצירה המקומית.

מנכ"ל רשות השידור יוני בן מנחם , הודיע במקום על הקמת צוות היגוי, שיכלול את נציגי הרשות ברדיו ובטלוויזיה יחד עם אמנים ויוצרים ויפעל לקידום שילוב מוזיקאים בתחילת דרכם בשידורי הרדיו של קול ישראל. "הטלתי על יואב גינאי, מנהל מחלקת התרבות והבידור בערוץ הראשון, להקים צוות היגוי בשיתוף עם יוצרים ואמנים, שיפעל למען הענקת ביטוי נרחב למוסיקה הישראלית על כל גווניה בתחנות הרדיו של קול ישראל", עוד הוסיף בן מנחם, "אני רואה בערוצים המסחריים תכניות כמו "כוכב נולד" וליבי נחמץ, מכיוון שהבית האמיתי והטבעי לתכניות המוסיקה הוא ברשות השידור. מאז ומתמיד היינו האכסניה האמיתית למוזיקה, ואני מקווה שנקבל את הסיוע שאנו זקוקים לו כל כך על מנת להציע את הבמה הרחבה שאנו רוצים לתת לאמנים ברדיו ובטלוויזיה".

כמו כן, אמר בן מנחם כי בימים אלו נשקלת האפשרות להחזיר את שיטת הפלייליסט, שהייתה נהוגה ברשת ג' לפני מספר שנים.  "נבחן אם מנגנון הפלייליסט, רשימות ההשמעה, נכון ומתאים כעת לתחנה. ייתכן שבאמצעות החזרת השיטה, שעבדה בהצלחה מרובה בעבר, נצליח לתת במה רחבה יותר לאמנים ישראליים".

טוני פיין, מרשת ג' של קול ישראל , הציג בכנס נתונים מעניינים הנוגעים לכמות הסינגלים המופצים מידי שנה לשדרני הרדיו. ממאגר הנתונים שהקים, עולה כי בשנת 2011 הייתה עליה של 14% במספר הסינגלים הישראלים שיצאו; כ-2200 סינגלים ישראלים נשלחו בשנה האחרונה להשמעות בכורה וזאת לעומת 1940 סינגלים שנשלחו בשנת 2010.

כמו כן, פיין הציג עלייה חדה באופן ההפצה הדיגיטלי של החומרים. "אני באופן אישי כבר לא ממליץ לאמנים לשלוח את הסינגל באופן מסורתי בדיסק אלא בצורה דיגיטלית בלבד. בשנה החולפת היתה ירידה חדה במשלוח דיסקים ויותר ויותר אמנים בחרו להפיץ באמצעים דיגיטליים "

פיין סיכם ואמר כי כיום לא קיים גוף בישראל שמרכז את הנושא וקרא להקמת גוף עצמאי שינהל רישום של כל הסינגלים שיוצאים בישראל.

יענקלה מנדל, יו"ר אמ"י, הביא את רחשי ליבם של האמנים באומרו כי "מצבה של המוסיקה הישראלית בתקשורת רע מאוד. המוזיקה הישראלית לא נלמדת בבתי הספר, לאמנים הצעירים אין במה והשידור הציבורי הוא המעוז האחרון על מנת שזמרים ישראלים יקבלו מקום וביטוי ברדיו ובטלוויזיה. תתעוררו לפני שיהיה מאוחר".

אמיר גילת יו"ר רשות השידור, אמר כי "לאחר שגיבשנו את חזון רשות השידור אנו רוצים להתכתב עם האמנים ולהציע במה רחבה לכלל גווני המוסיקה הישראלית. אנו מייצבים את השדרה הניהולית ברשות ומתכננים להגדיל משמעותית את ההשקעה בהפקות מקור".

יעקב נווה,  נציג האמנים בוועד המנהל של רשות השידור, בירך על ההחלטה לקיים ימי עיון נוספים בנושא. "בימים אלה כשרבים מכלי התקשורת מונעים אך ורק משיקולים מסחריים, אני רואה חשיבות גדולה לכך ששיקולי העריכה ברדיו ובטלוויזיה של רשות השידור הנתמכים מכספי הציבור, יהיו שיקולי איכות ולא מונעים אך ורק משיקולי רייטינג".

מעוניין בשיר במתנה

צילום: רפי דלויה.

תגובות

g

דני רובס

|

h

סגור

hh

רון שובל

|

Gg

סגור

l (לת)

אביבה אבידן

|
סגור

הגב לתגובה | בידור ובמה: פורטל אמנים

frankingmachine

|
How cool is that? There is broad range of franking devices available today spanning from simple to complicated automatic frank mail solutions. Mid quantity that can process 20 to 100 emails a day 3. This is a fantastic advantage as it offers quicker processing saving much of your valuable time. From April 2012, you can get much price savings as franking is only 16p on common first class and 19p on second school mail solutions. Concerned about the security from the Franking Devices, if your company uses Noble Mail VAT liable merchandise? If you are operating a small business a home franking device should do the job you require. Here is my webpage; frankingmachine [1] [1] http://desiparents.com/forum/general-miscellaneous-discussions/why-should-you-choose-a-franking-machine-for-your-business
סגור