Skip navigation
עשו לנו שיתוף (share) ב-

מנהל חדש ותפיסה חדשה

ועדת המכרזים של רשות השידור מינתה את יניב מורוזובסקי למנהל רשת ג' וועדת התוכן של הרשות אישרה את תפיסת השידור החדשה של ערוץ 1

מאת: יובל קרן |

ועדת התוכן של מליאת רשות השידור בראשות ד"ר אמיר גילת, אישרה את עקרונות תפיסת השידור החדשה של הערוץ הראשון שתיושם החל בחודש מאי הקרוב.

ד"ר אמיר גילת יו"ר רשות השידור: "תפיסת השידורים החדשה תבשר את תחילת השינוי. הרפורמה ברשות השידור נועדה בראש ובראשונה לחולל שינוי על המסך ולמצב את הערוץ הראשון כגורם תחרותי איכותי ורלוונטי המהווה אלטרנטיבה ראויה לערוצים המסחריים, תוך שמירת אופיו  המיוחד של השידור הציבורי"

במרכז העקרונות שאושרו עומדת הקדמת מהדורת "מבט" לשעה 20:00 והקדמת הפריים-טיים של הערוץ הראשון לשעה 21:00.

תפיסת שידורים זו, שמטרתה מיצוב הערוץ הראשון כגורם תחרותי מול הערוצים המסחריים , תוך שמירת אופיו המיוחד של השידור הציבורי תבשר את תחילת השינוי בתוכן ביום שאחרי "התנעת" הליך הרפורמה.

לוח השידורים בפורמט החדש יכלול, בין השאר תכנית אירוח יומית שתכלול אקטואליה רכה, קידום תכניות הערוץ הראשון, פינות תרבות מוסיקה ומשפחה וכד'. עוד יכלול לוח השידורים את תכנית הדוקו-ריאליטי  בגרסה הישראלית, "בואו לאכול איתי" ותכנית ספורט.

מהדורת "מבט", כאמור תוקדם לשעה 20:00 ומנהל חטיבת החדשות יגיש לחברי ועדת התוכן תכנית מפורטת על פורמט חדש למהדורה. בים השעה 20:30 לשעה 21:00 תשובץ תכנית אקטואליה יומית.

רצועת הפריים-טיים המתפנה זו הפעם הראשונה, תכלול רצועה ישראלית במגוון תחומים בהם: ספורט, דרמה תעודה ועוד. בין השעה 22:00-23:00 תשובץ תכנית ארוח חדשה ולאחריה סדרות רכש.

עוד הוחלט במסגרת עקרונות תפיסת השידור החדשים כי רצועת לופ הלילה תאופיין כערוץ נוסטלגיה עם לוח שידורים ממותג.

מנהל חדש לרשת ג' של קול ישראל – יניב מורוזובסקי

"ועדת המכרזים בחרה במנהל חדש, צעיר, מוכשר ונמרץ לרשת ג' וכולם מקווים כי יוכל להצעיד אותה קדימה.היום אנו מתחילים בבניית הבית החדש של המוסיקה הישראלית שתשנה את פניו ויגיע לקהל גדול ומגוון תוך שילוב עם המדיה הדיגיטאלית ועולמות תוכן נוספים", כך אמר יו"ר רשות השידור, ד"ר אמיר גילת, שעמד בראש ועדת המכרזים.

מנכ"ל רשות השידור, יוני בן מנחם:"הנהלת רשות השידור תסייע למנהל החדש שנבחר לעמוד באתגר ולהוביל את רשת ג' בעידן הרפורמה המתקרבת, רשת ג' חייבת להתרענן ולהתחדש ולהפוך במהירות המרבית לתחנת המוסיקה המאוזנת ביותר בארץ ".

את דרכו הרדיופונית החל מורוזובסקי בשנת 1997, כשהיה בן 15 בלבד, ושימש כמגיש, עורך וכתב ברדיו אמצע הדרך, באותו זמן החל גם לתקלט במועדונים ולערוך תכני שידור בערוץ הקהילתי.

ב-2001 התגייס לגלי צה"ל. שירת כקריין ומגיש של תכניות אקטואליה, מוזיקה ובידור; קריין את מהדורות החדשות ושידר רצועות מוזיקה בגלגלצ. כמו כן מורוזובסקי ערך והגיש מגוון של תכניות לילה, ביניהן: "לא רוצים לישון בשמירה", שהגיש עם השחקנית שרון זליקובסקי; "לא רוצים לישון - רוצים להשתגע" לצד גדעון אוקו; וכמו כן גם את "הדיסקוטק" ואת "לא רוצים לישון בשישי".

ב-2004 הקים מורוזובסקי חברת קריינות על מנת לשווק את שירותיו, הפועלת עד היום. החברה מספקת שירותי קריינות והפקה של זמרירים לרדיו ולאינטרנט. כמו כן ניהל באותה שנה את התוכן של ערוץ השידורים "Music Box Israel" של רשת השידור yes, עד סגירתו ב-2005.

ב-2005 הצטרף מורוזובסקי לצוות הרדיו האינטרנטי Radi-YO, והיה מבכירי ממשיכת דרכה - רדיו ClickFM. במקביל הצטרף לצוות רדיו דרום, שם החל לערוך ולהגיש תוכנית בוקר יומית ואת יומן האקטואליה המרכזי של התחנה. הוא עזב את התחנה ב-2006.
ועוד ב-2006, מורוזובסקי מונה למנהל תחנת הרדיו החינוכי רדיו קול רמת השרון. התחנה משדרת ברמת השרון בתדר 106FM וגם באינטרנט.

ב-2008 החל לשמש כקריין וכעורך בדסק מבזקי הרדיו של חברת החדשות ששודרו ברדיו 99. לאחר כשנה חזר לקריין חדשות בגלי צה"ל, וכיום הוא עורך ומגיש חדשות ויומנים בתחנה.

ב-2010 הקים מורוזובסקי את תחנת הרדיו האינטרנטית Click2Dance, בה הוא גם מגיש תוכנית רדיו שבועית.

רשת ג' של "קול ישראל" נוסדה ביוני 1976 כתחנת רדיו ישראלית למוסיקה פופולארית מכל הסוגים. בנובמבר 1997 שונתה מתכונת השידורים, והיא הפכה לתחנה המשדרת מוסיקה ישראלית בעברית בלבד, ומאז היא למעשה "הבית של המוסיקה הישראלית" המשדרת ומעודדת מוסיקה ויצירה ישראלית על כל גווניה.

צילום: איציק אהרון