Skip navigation
עשו לנו שיתוף (share) ב-

לימור בלס במופע חדש

הזמרת והיוצרת המוזיקלית לימור בלס יוצאת בקרוב במופע משותף בשם קפה וחרובים  המופע מהווה שילוב מיוחד ומעניין של שירים שתבצע ביחד עם קריאת שירה  השקה ראשונה של המופע תתקיים ב15 לאוגוסט בבית היוצר של אק"ום בנמל תל אביב

מאת: מערכת בידור ובמה |

 

הזמרת והיוצרת המוזיקלית לימור בלס יוצאת בקרוב במופע משותף בשם קפה וחרובים. המופע, מהווה שילוב מיוחד ומעניין של שירים שתבצע ביחד עם קריאת שירה . השקה ראשונה של המופע תתקיים ב15 לאוגוסט בבית היוצר של אק"ום בנמל תל אביב.

ספרי מעט עלייך ועל הרקע המוזיקלי שלך?( כולל האלבום שלך)

"שמי לימור בלס, אני בת 35 מת"א, יוצרת זמרת ומשוררת. לפני כשנתיים הוצאתי את אלבום הבכורה שלי, "בפני עצמי", ומאז אני מופיעה איתו ברחבי הארץ והעולם. במהלך העבודה שלי יצא לי לשתף פעולה עם מוזיקאים מהשורה הראשונה בארץ ובעולם כגון מישל לגראן, דניאל סלומון, קובי אשרת, אבי בללי, ועוד. בימים אילו אני מופיע במגוון רחב של הופעות, אשר כולן מבוססות על שירים מקוריים שלי מתוך האלבום וגם שירים חדשים: מופע להקה, מופעי סולו אינטימיים בבתים, מופע עם מספרת סיפורים, מופע עם מקהלה של אנשים עם צרכים מיוחדים, ובקרוב מופע חדש עם המשורר ראובן שבת".

כיצד היית מגדירה את הסגנון המוזיקלי שלך?

לא הייתי מגדירה סגנון. צריך פשוט להקשיב. הטקסטים אצלי הם במקום הראשון ומשם המוסיקה פשוט הולכת לאן שהיא רוצה.

מי הם שלושת הזמרים האהובים עלייך ומדוע

"קשה לי לדרג דבר כזה אבל אבחר 3 שאני אוהבת:

אלאניס מוריסט- שילוב מושלם בין טקסטים חזקים, אמיתיים ונועזים, מוזיקה שנעה בין שקטה ומרגשת לרוקיסטית עצבנית (2 הקצוות האהובים עליי), וקול עוצמתי, חודר ומרגש.

אתי אנקרי- אולי ההשפעה הכי גדולה עליי, מגיל קטן קטן ועד היום. אתי מביאה משהו כל-כך אמיתי בכתיבה ובשירה שלה, עדין ועוצמתי ביחד, שהיא מצליחה לרגש אותי היום בדיוק כפי שהיא ריגשה אותי לפני 20 שנה, אפילו שהתכנים שלה השתנו לגמרי. היא מצליחה לגעת בנקודה כל-כך פנימית, שהרגש נשאר בדיוק אותו דבר על אף התכנים שהשתנו במשך השנים. וזה הייחוד שלה.

אנה קרולינה-זמרת ברזילאית שלא כל-כך מוכרת בארץ, אבל אחת כזו שתופסת לך את הנשמה איך שהיא מתחילה לשיר. קול נמוך נמוך (כששמעתי אותה פעם ראשונה חשבתי שהיא גבר), כתיבה מרגשת ואינטליגנטית ולחנים מיוחדים וחזקים. רוקיסטית מדהימה. מאוד מומלץ להכיר".

 

אלו שלושה אלבומים היית לוקחת איתך לאי בודד ולמה?

"זה בטח ישתנה כל יום שאשאל את השאלה הזו, אבל אבחר עכשיו שלושה:

"הניגון שלך"- אתי אנקרי, אלבום מלטף, מרגש ואופטימי

Small change- של טום וויטס כי הוא פשוט אלבום מעולה ומעניין שלא נמאס לשמוע אותו.

when the pawn.."- של פיונה אפל כי אני מזדהה עם כל מילה שהבחורה הזו כותבת".

בקרוב יעלה מופע שלך ושל המשורר ראובן שבת בשם-"קפה וחרובים" מה מיוחד במופע הזה?

"בתור יוצרת שהטקסטים הם הדבר העיקרי אצלה, זה תענוג גדול עבורי להעלות מופע עם משורר. ראובן ואני גילינו שהמילים שלנו מתחברות במקומות מפתיעים, ואף מעמיקות ומעשירות אחת את השנייה. לדוגמא שיר שראובן מקריא על פחד, ומיד אחריו אני שרה את "קופצת ראש", שזהו שיר על אומץ. המופע מורכב מהרבה חיבורים קסומים כאלה. אחד מהחיבורים המפתיעים ביותר היה כשגילינו שלראובן יש שיר בשם "גיטרה וחתול", שמתחבר בצורה מושלמת לשיר שלי, "חתול". אנחנו מאוד מתרגשים מהמופע החדש ומתכננים להמשיך לרוץ אתו לאחר מופע ההשקה".

https://www.facebook.com/events/352991651787419/?fref=ts