צמד הטרובדורים

בראיון עימו מספר אבנר לבב, מצמד הטרובדורים, כיצד האמנות עזרה לו לטפל בעצמו לאחר תקופה לא פשוטה וחושף את הסוד למופע מוצלח: חייב להיות באלאנס, כדי שהמופע יהיה מאוזן ואיכותי

אבנר לבב ואורי בר הם שני מורים המופיעים כצמד בהרכב המוסיקלי, 'צמד הטרובדורים', מזה למעלה מ-15 שנה. בראיון עימו מספר לבב כיצד האמנות עזרה לו לטפל בעצמו לאחר תקופה לא פשוטה וחושף את הסוד למופע מוצלח: חייב להיות באלאנס, כדי שהמופע יהיה מאוזן ואיכותי.

הטרובדורים: שילוב קולות יוצא דופן
למרות ששניהם מורים, לבב מורה לאמנות פלסטית ובר מורה לפיסיקה, הם נפגשו לראשונה במהלך הופעה של לבב לפני כ-15 שנה. לבב: "היתה תקופה בחיי בה הופעתי לבד. אורי הגיע לאחד המופעים ושמע אותי. התחלנו לשיר יחד והיה משהו בשילוב הקולות שלנו שהתאים באופן יוצא דופן; מעין מוטיב דודאים-פרברים. מאז אנו עובדים יחד". 

המופעים של הצמד כוללים קאברים (גרסאות כיסוי) לשירים ישראלים: החל בשלישיית גשר הירקון, דרך שירים של שלמה ארצי, מאיר בנאי ומאיר אריאל וכלה בדודאים. הם מופיעים בערבי שירה בציבור, בימי הולדת, בהפתעות לבני או בנות זוג, בקבלות פנים וכניסות לחופה בחתונות ובמגוון סוגי אירועים אחרים.  

לבב: "המופעים מתמקדים בז'אנר הארצישראלי ומתאפיינים באווירה שמחה. אך יש לנו מופע אחד רגוע ומרגש יותר, שמתאר את הסיפור שלי כבן להורים ניצולי שואה. זהו מופע סגירת מעגל מבחינתי משום שהוא חושף את מערכת היחסים שלי עם הורי, מספר איך היה לגדול בבית של ניצולי שואה ובמה זה היה כרוך. המופע מורכב משירים וסיפורים שכתבתי ומלחנים שכתב אורי. המופע מעמיד את הקהלהקות ישראליותל מול מראה וגורם לכל אחד לשים לב לאופן בו החוויות באות לידי ביטוי בחייו הפרטיים. זה טיפול באמצעות האמנות".

מהו הסוד למופע מוצלח?
"אמנות, בין אם שירה או ציור, זה לגעת. יש לא מעט אמנים עם קול 'חלוד', כגון ברי סחרוף או אביב גפן, שמצליחים לגעת הרבה יותר עמוק מאמנים עם קול יפה. לכן פרפורמר מוצלח הוא זה שיודע לגעת. אלה גם התגובות שאני מקבל מאנשים. הם באים אלי אחרי המופע ומחמיאים לי על האופן בו נגעתי בהם וזרמתי בינהם. הם רוצים לחבק אותי, כי הצלחתי לרגש אותם. כמו כן, בהרכבי צמד, כמו של אורי ושלי, חייב להיות באלאנס מוצלח, כדי שהמופע יהיה מאוזן ואיכותי. זה מה שיש בשילוב בין אורי לביני".

מה מבדל אתכם מאחרים בתחום?
"אני חושב שמה שמבדל אותנו היא העובדה שאנחנו נותנים מאה אחוז מעצמנו. אנחנו לא מגיעים כדי לתת את השיר וזהו. גם אם נבצע שיר בפעם המאה, זה תמיד מרגיש כמו פעם ראשונה. כי אנו אוהבים את זה מאוד. גם כששואלים אותנו כמה זמן נופיע, התשובה היא: 'כמה זמן שצריכים'. בנוסף, אנחנו לא משתלטים. אין לנו אגו ואם מישהו רוצה לשיר אז נותנים לו. בו זמנית, אנו יודעים לשלב קטעי סולו שמהפנטים את הקהל ומרשימים אותו. מאפיין נוסף שמבדל אותנו הוא שילוב הקולות. אנחנו מקבלים תגובות אוהדות ומרשימות על שילוב הקולות שלנו". 

למצוא את השביל שנוגע באנשים
לבב ובר משלבים שירה ומוסיקה בכל דרך אפשרית בחייהם. כך במסגרת עבודתו עם נוער בסיכון, יזם בר יזם פרויקט מיוחד, המשלב שיעורי נגינה במקום שיעורים פרונטליים. הוא מביא איתו גיטרות לבית הספר והילדים יכולים לשיר ולנגן בהפסקות.

ללבב, יוצא להקת חיל האוויר, רפרטואר מרשים בתחום: "למרות השינויים והתקופות השונות בחיי, תמיד חזרתי לשיר. המוטו שלי הוא להתחבר לעצמך. לא צריך לחכות לפנסיה כדי לעשות מה שאוהבים. צריך לעשות מה שאוהבים כבר עכשיו וכשמתחברים לאני הפנימי מתקבל התוצר הכי טוב".

איזה קטע במופע הכי אהוב עליך?
"הקטע האהוב עלי הוא כשאני מוצא את השביל שנוגע באנשים. אנו יודעים להתאים את עצמנו לכל קהל, כאשר המופע בנוי כתוכנית מסגרת, בתוכה אני אוהב לאלתר. אני מספר סיפורים או קורא שיר אהבה שכתבתי לאשתי. הדיאלוג עם הקהל מורכב מכמה רבדים. כשאני פוגש את הקהל אני מרגיש את האנרגיות שלו, עושה שינויים ומתאים את התכנים כדי לגעת באנשים. אחרי שהקהל מפשיר ואני נוגע בו נוצר ביננו דיאלוג. המוסיקה פותחת את הלבבות ומשהו קורה לאנשים. לכן המופעים שונים זה מזה, וזה מה יפה בעיני".

שתף בפרויקט שמרגש אתכם כרגע.
"אנו מתחילים לעבוד על דיסק חדש, שיכלול בעיקר קאברים לשירים ארצישראליים. אנשים אוהבים את זה מאוד. הדיסק האחרון שהוצאנו, 'מסביב גן עדן', אותו אנו מחלקים בהופעות, יצא אחרי תקופה לא פשוטה עבורי. התגרשתי, עברתי לגור ליד הורי וטיפלתי בהם עד מותם. באותה שנה בה הם נפטרו, נפטר גם אחי. גם בו טיפלתי באמסטרדם, שם הוא חי כצייר. לכן הדיסק והמופע טעונים מאוד. אך האמנות עזרה לי לטפל בעצמי".  

ספר על היעדים להמשך.
"בין היעדים להמשך גם להגביר את קצב ההופעות. היו תקופות של הופעות רבות. לאחרונה הקצב ירד, אך אני מקבל תקופות כאלה באהבה. אנו נטולי פוזות ומופיעים בכל מקום ומול כל קהל. היעד המרכזי הוא להמשיך לעשות את מה שאנו עושים. אנו עושים הכל מתוך אהבה וזה מוכיח את עצמו".

צמד טרובדורים | אתר | 053-9419335.

אינדקס מדיה - פתרונות שיווק מתקדמים לעסק שלך

הצעד הראשון להצלחה >>

פייסבוק עסקי

לא הגיע הזמן לעשות כסף מפייסבוק?
תן לנו לבנות לך דף עסקי בפייסבוק,
לנהל אותו ולחשוף את העסק שלך
לאלפי עיניים נוספות

הצעד הראשון להצלחה >>
בוא נתחיל >>

קידום ממומן בגוגל

רוצה להיות ראשון בגוגל כאן ועכשיו?
קידום ממומן בגוגל הוא הדבר בשבילך.
אתה תקבע את התקציב - אנחנו נביא
אותך לדף ראשון!

בוא נתחיל >>
תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>

קידום אורגני בגוגל

מאות לקוחות מרוצים לא טועים!
צוות המומחים שלנו רק מחכה להצעיד
את העסק שלך קדימה ולהביא אותך
לדף הראשון בגוגל

תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>
מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>

בניית אתרים רספונסיבים

בניית אתרים רספונסיבים מותאמים
לכל סוגי המסכים, לטלפון ולגוגל,
כולל דומיין מערכת ניהול ועיצוב מרהיב
ואישי לכל אתר

מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>