איך לבחור שיר לאודישן?

הכתבה הבאה מציעה טיפים והמלצות שיסייעו להתמודד עם אחד מהמרכיבים המרכזיים ביותר באודישן: בחירת השיר

אין צורך להציג את תוכניות האודישנים, שהפכו לחלק מהתרבות הפופולרית בכל רחבי העולם. בשנים האחרונות קשה למצוא מי שלא ניסה (לפחות פעם אחת) לגשת לאודישנים, במסגרת אחת מתוכניות הריאליטי, לשיר בפני השופטים ולנסות להתמודד בעשרות השלבים בדרך להפוך לכוכב.

רבים מתמודדים אבל רק מעטים זוכים להשתתף בתוכנית ורק אחד זוכה בתואר הנכסף. הסיבות מגוונות וכוללות מספר מרכיבים. הכתבה הבאה מציעה טיפים והמלצות שיסייעו להתמודד עם אחד מהמרכיבים המרכזיים ביותר בתהליך ההתמודדות: בחירת השיר.

בחירת השיר היא אחד הגורמים המשפיעים והחשובים ביותר באודישן. השיר בו בוחרים תלוי בתפקיד או במטרה לשמה מתקיים האודישן. 

מבחינה מוסיקלית חשוב לבחור בשיר שמתאים לאופי ולסגנון האישי. בהמשך לכך כדאי לבחור שיר שנחשב קשה לביצוע ומזוהה עם המבצע או המבצעת הזהים ביותר לסגנון וליכולות שלכם. כדי לדעת אם השיר מתאים למנעד ולסגנון, כדאי לבדוק אם הביצוע לא דורש מכם מאמץ רב. מצב של מאמץ רב באודישן יגרום לשופטים להבחין בגבולות היכולת שלכם, יבליט את המגרעות ולא יקשה על ביצוע מדויק, קל ובטוח.

המלצה בסיסית בבחירת שיר לאודישן היא לבחור בשיר המאתגר ביותר לביצוע, אשר אותו מבצעים באופן מושלם. המלצה נוספת שמסייעת להצלחה באודישנים היא לבחור שירים מוכרים פחות. כך תוכלו להעניק לביצוע את הפרשנות שלכם ולהרשים את השופטים ביכולות שלכם מבלי שישוו אתכם ליכולותיו של המבצע המקורי.

גורם נוסף שיש לקחת בחשבון בבחירת שיר לאודישן הוא החיבור למשמעות התוכנית של השיר וללחן שלו. חשוב לדעת את כל המילים בעל פה ולשמור על דיקציה תקינה, אך בו זמנית לבצע את השיר תוך ביטוי הרגש ההולם את המשמעות שלו. בהמשך לכך, כדאי לבחור שיר שתוכלו לבצע תוך הקפדה על כל האמור.

אחת ההמלצות הרווחות לבחירת שיר לאודישן היא ללמוד לשיר שיר נוסף. לא פעם השופטים מתקשים לקבל החלטה באשר לביצוע של שיר אחד ומבקשים לבצע שיר נוסף. לכן, כדאי לבחור שיר נוסף, שיציג יכולות נוספות אחרות, אך עדיין לא יהיה רחוק מהסגנון והמנעד שלכם.

בהמשך להמלצה האחרונה, אם אתם שולטים בשפה האנגלית או בשפה זרה אחרת, מומלץ לבחור שיר בשפה זו. היכולת לשיר בשפה נוספת ירשים את השופטים. אך יש לציין שגם במהלך הביצוע המדובר יש להקפיד על ההמלצות האמורות, כגון דיקציה, ביטוי הרגש ההולם את המשמעות וכולי.
 

אינדקס מדיה - פתרונות שיווק מתקדמים לעסק שלך

הצעד הראשון להצלחה >>

פייסבוק עסקי

לא הגיע הזמן לעשות כסף מפייסבוק?
תן לנו לבנות לך דף עסקי בפייסבוק,
לנהל אותו ולחשוף את העסק שלך
לאלפי עיניים נוספות

הצעד הראשון להצלחה >>
בוא נתחיל >>

קידום ממומן בגוגל

רוצה להיות ראשון בגוגל כאן ועכשיו?
קידום ממומן בגוגל הוא הדבר בשבילך.
אתה תקבע את התקציב - אנחנו נביא
אותך לדף ראשון!

בוא נתחיל >>
תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>

קידום אורגני בגוגל

מאות לקוחות מרוצים לא טועים!
צוות המומחים שלנו רק מחכה להצעיד
את העסק שלך קדימה ולהביא אותך
לדף הראשון בגוגל

תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>
מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>

בניית אתרים רספונסיבים

בניית אתרים רספונסיבים מותאמים
לכל סוגי המסכים, לטלפון ולגוגל,
כולל דומיין מערכת ניהול ועיצוב מרהיב
ואישי לכל אתר

מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>