הכל על הקול

לימודי פיתוח קול מתפרסים ונוגעים בתחומים רבים של נושאים, החל מתחומים חיצוניים ופיזיים כמו יציבות, החזקת סרעפת ושחרור השפתיים

וכלה בתחומים פנימיים ופסיכולוגיים כמו שחרור מנטאלי, ריכוז, אינרציה פנימית ושיפור האינטליגנציה המוסיקלית.

פיתוח קול היא דיסציפלינה שלמעשה נועדה להכשיר את הגוף להוצאת קול בצורה מסוימת על פי חוקי אסתטיקה ווקאלית שהתפתחה עוד מיוון העתיקה. המטרה של פיתוח קול היא היכולת לפעול על פני מנעד רחב של צלילים וסאונד כגון שליטה בהגברה והחלשה של קול, הוצאת קול מלא נפח, הפקת צליל מדויק וכיצד להימנע מהוצאת קול עקר.  

לימודי פיתוח קול מתפרסים ונוגעים בתחומים רבים של נושאים, החל מתחומים חיצוניים ופיזיים כמו יציבות, החזקת סרעפת ושחרור השפתיים, וכלה בתחומים פנימיים ופסיכולוגיים כמו שחרור מנטאלי, ריכוז, אינרציה פנימית ושיפור האינטליגנציה המוסיקלית.

בלימודי פיתוח קול מסתכלים על הגוף כאינסרומנט, הווה אומר, כעל מכשיר, או כלי נגינה, שמטרתו היא מחד גיסא להיות מכוון ומדויק ומאידך גיסא להפיק צלילים נעימים ואיכותיים.

משום כך פיתוח קול אינו דבר של מה בכך ומצריך ידע וסט של כלים מקצועיים וטכניקות, על מנת לשכלל את הגוף להפקת צליל ולמקסום היכולות הווקאליות שלו. על כן, אם הינכם מעוניינים בלימודי פיתוח קול, או במורה אשר ינחה אתכם בשירה ודיבור, עליכם לחפש מורים שלמדו את התחום ובעליי וותק של מספר לא מבוטל של שנים ושליטה בנושא.

מטרת הדיסציפלינה היא לעזור לכם ללמוד ולהכיר את גופכם, את הגבולות שלכם ואת השיאים שלכם. היא אמורה להעניק לכם כלים וטכניקות שבעזרתם תוכלו להגיע אל פסגת היכולות הווקאליות שלכם, וליהנות מחדוות האומנות שבכם. חשוב לזכור שפיתוח הקול הוא דבר נרכש. ניתן ללמוד ולפתח את הגוף בכיוונים הרצויים, וכל בן אנוש מסוגל להגיע ליכולות ווקאליות מרשימות.

כשמתעסקים בהוצאת קול, חשוב שהגוף מצד אחד יהיה נינוח ומשוחרר, ומן הצד השני מתוח ודרוך. השרירים, הסרעפת והלוע אמורים לפעול בצורה מסוימת, שתגרום לצליל להיזרק אל החלל ולמרחק, דבר הנקרא פרויקציה. בנוסף, מומלץ לקחת סולמות מוסיקליים (מז'ור או מינור) ולעקוב אחר הצלילים עם הקול. ניתן לעשות זאת גם בצורה של לגאטו – צלילים מקושרים ומחוברים - וגם בצורה של סטקאטו –צלילים מקוטעים ומופרדים. כך, בעצם, הגוף מתרגל סוגים שונים הפקת צלילים ויכולת לשלוט בצורות שונות של קול.

כאשר באים לשיר שיר או יצירה, רצוי להפנים ולתרגל את הרעיונות והטכניקות שהוזכרו לעיל, ולאחר מכן לגשת לביצוע, כאשר הגוף מוכן ומשומן לעמידה על במה ולשיר לקהל הסופג את המוסיקה כמכלול של הנאה והיפעמות מהיכולות האנושיות.

אינדקס מדיה - פתרונות שיווק מתקדמים לעסק שלך

הצעד הראשון להצלחה >>

פייסבוק עסקי

לא הגיע הזמן לעשות כסף מפייסבוק?
תן לנו לבנות לך דף עסקי בפייסבוק,
לנהל אותו ולחשוף את העסק שלך
לאלפי עיניים נוספות

הצעד הראשון להצלחה >>
בוא נתחיל >>

קידום ממומן בגוגל

רוצה להיות ראשון בגוגל כאן ועכשיו?
קידום ממומן בגוגל הוא הדבר בשבילך.
אתה תקבע את התקציב - אנחנו נביא
אותך לדף ראשון!

בוא נתחיל >>
תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>

קידום אורגני בגוגל

מאות לקוחות מרוצים לא טועים!
צוות המומחים שלנו רק מחכה להצעיד
את העסק שלך קדימה ולהביא אותך
לדף הראשון בגוגל

תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>
מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>

בניית אתרים רספונסיבים

בניית אתרים רספונסיבים מותאמים
לכל סוגי המסכים, לטלפון ולגוגל,
כולל דומיין מערכת ניהול ועיצוב מרהיב
ואישי לכל אתר

מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>