על הבמה של אהרוני

בראיון עמו מספר בעלי חברת התפאורות, שמעון אהרוני, מדוע העיסוק בענף עדיין מרגש אותו גם אחרי 40 שנה

בחברת התפאורות 'שמעון אהרוני' מייצרים ומעצבים תפאורות ביתנים ומוצרי תצוגה לתיאטרון ולמגוון ענפי תעשיה. בראיון עמו מספר אחד משני בעלי החברה, שמעון אהרוני, מדוע העיסוק בענף עדיין מרגש אותו, גם אחרי 40 שנה.

החברה, אותה מנהל אהרוני יחד עם משה כהן, מתמחה בייצור ובעיצוב תפאורות, גנרטורים למכירה לכל מטרה ובעיקר לתיאטרון; בייצור ביתנים ומוצרים לתצוגה בתערוכות בכל ענפי התעשיה, בייצור ועיצוב ציוד ותפאורה לאירועי שטח, מתקני תצוגה לחנויות, במות במגוון סוגים, צורות וגדלים ועוד. מדבקות בגלילים

המוטו: "לעשות מה שאוהבים בחיים"
אחרי הצבא חיפש אהרוני תחום עיסוק. שום דבר לא עניין אותו, עד שנתקל בהצעה למשרה מעניינת בחברת אירגונית, בתחום התפאורות: "עבדתי כשכיר בחברה במשך שנים רבות, ואף ניהלתי אותה. אך הגיע שלב בו רציתי לצאת לדרך עצמאית. בהמשך לכך, לפני כ-20 שנה, הקמתי חברה משלי. מאוחר יותר הצטרף משה כהן, שמגיע מענף העץ, ייצור המטבחים והריהוט הביתי. הוא אחראי על הפן המקצועי ואני אחראי בעיקר על הניהול והשיווק". מסעדות בצפון

העבודה עדיין מרגשת אחרי כל השנים בתחום?
"ודאי. העבודה מרגשת אותי משום שהיא לא מונוטונית. אני עוסק בענף כ-40 שנה ועדיין מתעורר בכל בוקר בכיף לקראת יום העבודה. אני נהנה לעבוד עם המעצבים הישראליים. הם מעצבים במותמצוינים והעיצובים שלהם יצירתיים. הנייר סובל כל שרטוט ותכנון, אך לעתים העיצוב לא ישים במציאות. אני נהנה מהאתגר שבההתמודדות עם העיצובים יוצאי הדופן והתאמתם למציאות. אנו צריכים להגיע לשלמות על מנת לא להרוס את העיצוב. הדרישות של המעצב אמורות לעלות בקנה אחד עם היישום ההנדסי ואנו צריכים לאתר את הפתרונות, תוך שמירה על החזון העיצובי. אחרי שאנו מצליחים לעשות את זה, אני מתרגש בכל פעם מחדש. זה לא פשוט, אבל זה מה שמניע אותי במהלך כל השנים האלה. המוטו שלי הוא לעשות מה שאוהבים בחיים. אחרת זה לא שווה. אני מאושר, כי אני אוהב את מה שאני עושה את היצרתיות ואמנות". עגלות סופר

מאילו יתרונות נהנים לקוחות החברה?
"לצד השירות ואיכות המוצרים שאנו מספקים, אנו משתדלים גם להיות אטרקטיביים ברמת המחירים. לאחרונה ביצענו מקצה שיפורים למטרת יעול החברה, על מנת לאפשר מתן פתרונות במחירים נוחים. הלקוחות שלנו נהנים מפתרונות יצירתיים, מייעוץ ומהדרכה ככל הדרוש".

מה מבדל אתכם מחברות אחרות בתחום?
"העבודות שאנו מבצעים דורשות מיומנות ומקצועיות במספר תחומים ומשלבות יצירתיות וידע ממקצועות שונים. כך, למשל, נדע לבצע עבודות נגרות מאוד ספציפיות שנגרים מקצועיים לא ידעו לעשות. אנו מתעסקים גם במתכות, בפרספקס, בקלקר, בתאורה ועוד. מגוון החומרים אינסופי והבידול שלנו בא לידי ביטוי ביכולת שלנו לשלב ביניהם, על מנת ליצור את המוצר הסופי מושלם. הידע שנצבר בחברה מאפשר לנו את זה. היכולת שלנו לתת מענה לכל לקוח מוכרת בענף. בנוסף, מעולם לא אכזבנו לקוח, לכן שמה של החברה הולך  ביתנים לתערוכות וירידיםלהפניה".

מה מפריע לך כיום בתחום?
"אנו חיים במדינה קטנה והחוזים לא נסגרים לטווחים רחוקים. אלא שהכל קורה מעכשיו לעכשיו. לצערי הענף בו אנו עוסקים לא מנוהל כראוי, כך שאין לנו צפי לשנה או לשנתיים מראש, למרות שזה אפשרי משום שתערוכות בדרך כלל מתוכננות שנה לפני. עם זאת, אנו מקבלים את ההזמנות רק שלושה שבועות לפני. כך, למשל, אמורה להתקיים  תערוכה בעוד כחודש ועדיין לא קיבלתי את התוכניות. זו הבעיה הכי גדולה של הענף, אין אפשרות לראות קדימה, לחתום על חוזים מראש ולסגור לשנה הבאה. אם זה היה קורה, אז המחירים היו יורדים. משום שהיינו יכולים לתכנן את עצמנו נכון, והעסק יכול היה להרוויח כראוי".

ספר על הפרויקט שמרגש בימים אלה.
"אנחנו עובדים על תערוכה בשיקגו, ארצות הברית. שטח העבודה שלנו לא גדול, אבל השטח שמוקצה לביתן בתערוכה ענקי. לכן אנו צריכים לתמודד עם פתרונות שיאפשרו להציב את הביתן בתנאים שיש לנו, כדי להציג למעצבת את המוצר המוגמר. כמו כן, זה צריך להיות מוצר שניתן לקפל ולשלוח לחוץ לארץ. כל העיסוק באיתור פתרונות לאתגרים מסוג זה מרגש אותי".

ספר על היעדים להמשך.
"בין היעדים, בעיקר להמשיך באותה רמת פעילות כל עוד אנו מסוגלים ולהמשיך ליהנות ולהתרגש ממה שאנחנו עושים".

אהרוני תפאורות. משק 21, מושב ברקת | אתר | 052-3273694.

אינדקס מדיה - פתרונות שיווק מתקדמים לעסק שלך

הצעד הראשון להצלחה >>

פייסבוק עסקי

לא הגיע הזמן לעשות כסף מפייסבוק?
תן לנו לבנות לך דף עסקי בפייסבוק,
לנהל אותו ולחשוף את העסק שלך
לאלפי עיניים נוספות

הצעד הראשון להצלחה >>
בוא נתחיל >>

קידום ממומן בגוגל

רוצה להיות ראשון בגוגל כאן ועכשיו?
קידום ממומן בגוגל הוא הדבר בשבילך.
אתה תקבע את התקציב - אנחנו נביא
אותך לדף ראשון!

בוא נתחיל >>
תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>

קידום אורגני בגוגל

מאות לקוחות מרוצים לא טועים!
צוות המומחים שלנו רק מחכה להצעיד
את העסק שלך קדימה ולהביא אותך
לדף הראשון בגוגל

תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>
מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>

בניית אתרים רספונסיבים

בניית אתרים רספונסיבים מותאמים
לכל סוגי המסכים, לטלפון ולגוגל,
כולל דומיין מערכת ניהול ועיצוב מרהיב
ואישי לכל אתר

מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>