כללים חדשים

"יש כאן תרומה חשובה ליצירה" טוען מנכ"ל הרשות השנייה, אשר קבעה כללי ההשקעה חדשים של זכייניות הטלוויזיה בקולנוע ישראלי

הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו אישרה בישיבת המועצה שהתקיימה ביום חמישי, 11.11.10, את הכללים להשקעת בעלי הזיכיון בערוצים 2 ו – 10, בסרטי קולנוע ישראליים. הכללים שאושרו יועברו לפרסום ברשומות בעת הקרובה.

כידוע, תיקון 32 לחוק הרשות השנייה קבע את המחוייבות של זכייניות הרשות השנייה להוצאה שנתית על סרטי קולנוע ישראליים, כחלק ממחוייבויות התוכן של הערוצים. עד לאותו תיקון בחוק, הייתה קיימת המחוייבות האמורה במסגרת כללי התוכניות של הרשות השנייה. מתקנים מתנפחים

בהתאם למחוייבות שנקבעה בחוק, כל אחד מהערוצים 2 ו – 10 מחוייב להוציא בכל שנה בין 4 – 8 מיליון ₪ על סרטי קולנוע ישראליים, בהתאם להכנסות של הזכיינים. בערוץ 2 הוצאה זו  מתחלקת בין שתי הזכייניות, כאשר לכל אחת יש מחוייבות משלה, בהתאם להכנסותיה. בהתאם  לתיקון החוק, כמחצית מההוצאה בסרטי קולנוע ישראליים תוכר במסגרת ההוצאה המחוייבת  של הזכיין להוצאה והפקה של תוכניות מסוגה עלית.

בהליך הסדרת הנושא נעשה שימוע על ידי הרשות השנייה לכל הגורמים הרלוונטיים. בהתאם לכך  נקבעו כללי ההסדר. הפקות אירועים בירושלים

במסגרת הכללים, קבעה המועצה הגדרה לסרט קולנוע ישראלי, שחייב להיות מיועד להקרנה פומבית בבית קולנוע, אחזקת גנרטורים ואורכו יעמוד על לפחות 74 דקות. עוד נקבע כי זכיין יחוייב להשקיע בסרט בודד סכום מינימלי של 250,000 ₪, ולא תוכר לו למכסה השקעה הגבוהה מ – 1.2 מיליון ₪ לסרט בודד. 65% לפחות מההוצאה שיבצע הזכיין על סרטי קולנוע ישראליים תהיה על סרטים שיופקו על ידי מפיקים עצמאיים, ותידרש לעמוד בהגדרות הקיימות בכללי הרשות להפקה מקומית קנויה. עוד נקבע כי מחצית מההוצאה לקולנוע תוכר כחלק מהמחויבויות של ההשקעה בסוגה עלית כאשר 40% מההוצאה המוכרת תוכר כהוצאה על דרמה ו- 60% תוכר כהוצאה על תוכניות מיוחדות.

על הזכיין להגיש את תוכנית ההשקעה שלו בקולנוע ישראלי לאישור מראש, ולדווח במהלך השנה על ביצוע ההוצאה הנדרשת. ההשקעה בסרטי קולנוע תעשה באופן של העברת כסף להפקה, ולא באופן של עסקת ברטר על זמן פרסום או בכל דרך אחרת שאינה קשורה באופן ישיר להפקה. לזכיין לא תינתן הכרה כפולה לסרט קולנוע ובמקביל לתוכנית מסוגה עלית שהיא נגזרת מהסרט או מהווה חלק ממנו, אלא תינתן הכרה לאחת מהיצירות בלבד.

לדברי ד"ר אילן אבישר, יו"ר מועצת הרשות השנייה, "ישנה חשיבות רבה להסדרת נושא הקולנוע בכללים של הרשות השנייה. זו תרומה חשובה לעידוד הקולנוע והיצירה ומיסוד הקשר בין הטלוויזיה לקולנוע. השקעת זכייני הרשות השנייה בקולנוע תהווה תרומה משמעותית ליצירת מקור תרבותית שתעשיר את המסך הגדול והמסך הקטן לטובת הציבור."

מנשה סמירה, מנכ"ל הרשות השנייה, אמר בתגובה כי, "עצם הסדרת הנושא בחקיקה ובכללים מהווה עקרון חשוב לזיקה ולתרומה של הטלוויזיה והקולנוע. בזכות מהלך זה יוכלו יוצרי הקולנוע בישראל להתבסס על הפקות כחול-לבן ללא סיוע של גורמי חוץ וזאת ביחד עם המקורות הנובעים מחוק הקולנוע. זכייני הרשות השנייה ימשיכו להשקיע בסוגה עלית ובכך יתרמו ליצירת מקור תרבותית חשובה ביותר."

אינדקס מדיה - פתרונות שיווק מתקדמים לעסק שלך

הצעד הראשון להצלחה >>

פייסבוק עסקי

לא הגיע הזמן לעשות כסף מפייסבוק?
תן לנו לבנות לך דף עסקי בפייסבוק,
לנהל אותו ולחשוף את העסק שלך
לאלפי עיניים נוספות

הצעד הראשון להצלחה >>
בוא נתחיל >>

קידום ממומן בגוגל

רוצה להיות ראשון בגוגל כאן ועכשיו?
קידום ממומן בגוגל הוא הדבר בשבילך.
אתה תקבע את התקציב - אנחנו נביא
אותך לדף ראשון!

בוא נתחיל >>
תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>

קידום אורגני בגוגל

מאות לקוחות מרוצים לא טועים!
צוות המומחים שלנו רק מחכה להצעיד
את העסק שלך קדימה ולהביא אותך
לדף הראשון בגוגל

תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>
מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>

בניית אתרים רספונסיבים

בניית אתרים רספונסיבים מותאמים
לכל סוגי המסכים, לטלפון ולגוגל,
כולל דומיין מערכת ניהול ועיצוב מרהיב
ואישי לכל אתר

מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>