המג'יק של ליאור

בראיון עימו מסביר אמן החושים והטלפתיה, ליאור רוכמן, אילו כישורים דרושים כדי להצליח בתחום וחושף את החלום שלו: תוכנית טלביזיה בהנחייתו. לכתבה המלאה

סביר להניח שאת אמן החושים והטלפתיה, ליאור רוכמן, תזהו בעיקר מהתוכנית "העוקץ" (ערוץ 10), בה הופיע לצידו של נמרוד הראל. אך רוכמן אוחז ברזומה מרשים בתחום ובמטרה מרכזית להמשך דרכו. בראיון עימו מסביר אמן החושים, ליאור רוכמן, אילו כישורים דרושים כדי להצליח בתחום וחושף את החלום שלו: תוכנית טלביזיה בהנחייתו.

שרביט קסמים
רוכמן אמנם הופיע בפריים טיים, במשך שתי אמן טלפתיהעונות, עם 30 פרקים, אך עיקר זמנו מוקדש להופעות חיות, במהלכן הוא כובש את הקהל עם בכישורי הטלפתיה ואמנות החושים שלו. הוא עוסק בתחום אמנות החושים מאז היה בן 6 וכמו רוב אמני החושים הוא החל בהצגה של קסמים למיניהם. בגיל 12 כבר החל להופיע באופן מקצועי באירועי בר מצווה וימי הולדת ובגיל 15 זכה לראשונה במקום ראשון בתחרות קסמים ארצית. במהלך שירותו הצבאי שימש בתפקיד קוסם צבאי ולמד שהקהל נמשך למופעים המספקים גירוי אינטלקטואלי. 

קוסם צבאי?
"כן, קוסם צבאי. מסתבר שבצה"ל יש תקן לקוסם צבאי אחד בכל 3 שנים. כשהתגייסתי עברתי את המיונים ושימשתי בתפקיד במשך שירותי הצבאי. במהלך ההופעות בצבא שמתי לב שהקהל נסחף אחרי קטעים שמספקים גירוי אינטלקטואלי, הרבה יותר מקטעים בהם חותכים אדם לחתיכות או כל קסם אחר. לכן, כשהשתחררתי מהצבא החלטתי לעשות הסבה לאמנות חושים ולהתחיל לעסוק בדמיון מודרך טלפתיה וסטוגסטיות למיניהן. במקביל למדתי משחק במשך 3 שנים בבית הספר המקצועי למשחק של יורם לוינשטיין. כיום, אני אמן החושים היחיד בארץ שהוא גם בוגר בית ספר מקצועי למשחק. כשסיימתי את הלימודים התחלתי לשחק בתיאטרון ולצבור ניסיון במשחק. שיחקתי שנתיים בתיאטרון חיפה, שנתיים בתיאטרון באר שבע ושש וחצי שנים בתיאטרון הקאמרי. כך שאני משלב את כישורי המשחק שלי במופעים וזה מעניק להם ערך מוסף יוצא דופן".

ספר על המופעים.
"רוב המופעים מתקיימים בשיתוף עם הקהל. הם משלבים מוטיבים מעולם הבידור ומתובלים בהומור. זה כמו סטנדאפ איכותי, כשהקהל נע ממצב של צחוק למצב של תדהמה מהמתרחש על הבמה. המופעים החיים בעלי עצמה רבה יותר מאשר אלה בהם צופים בטלביזיה. אני משלב במופעים גם קריאת מחשבות וטלקנזיס, עם קטעים כגון גילוי הקוד הסודי של כרטיס האשראי, שמו של החבר לשעבר, העברת תחושה ללא מגע, ניפוץ כוסות ללא מגע וכולי".  

מיהו לדעתך פרפורמר מוצלח בתחומך?
"התחום הזה הוא סוג של אמנות ולדעתי פרפורמר מוצלח מתאפיין בכשרון מולד, ברצון עז לעסוק בתחום ובניסיון רב בשטח. אני עוסק בתחום מאז שהייתי ילד וצברתי ניסיון של כ-30 שנה, עם המון פרקטיקה ולמידה. כשהייתי צעיר נהגתי להתאמן למעלה מ-10 שעות ביום, כדי לפתח את הכשרון הזה. אני מקפיד להרחיב את האופקים ככל שניתן. במופעים אני משלב את כל הידע והפרקטיקה שצברתי במהלך שנות העיסוק בתחום: החל בפסיכולוגיה, דרך דימיון מודרך, יכולות השפעה על אנשים וכישורי המשחק, וכלה בחוש ההומור שלי".

מה מבדל אותך מאחרים בתחום הטלפתיה ואמנות החושים?
"במהלך המופעים שלי אני מביא לידי ביטוי אווירה צעירה וקלילה. המופעים שלי קצביים ואנרגטיים מאוד. אני משלהב את הקהל ומדביק אותו באנרגיה שלי.  כמו כן, המופע שלי נכתב על ידי טובי הכותבים ונבחר למופע הטלפתיה המצחיק בארץ".

איזה קטע במופע אהוב עליך ביותר?
"אני אוהב את כל הקטעים, משום שהם מצטרפים לכדי יחידה אחת שלמה. כל שניה במופע לוטשה כמו יהלום, במשך שנים, כאשר המופע ממשיך לעבור ליטוש תמיד. הקטעים אותם אני אוהב במיוחד הם אלה בהם מתרחשת אינטראקציה עם הקהל. המופע עצמו יכול להיות מלוטש למשעי, אך הקהל משתנה תמיד, ממופע למופע. המשתנה הזה משפיע על המופע, משום שהוא חלק בלתי נפרד ממנו". 

החלום: תוכנית טלביזיה
במופעים של רוכמן אפשר קהל מגוון. הוא מופיע גם בפני חברות וארגונים, בחוגי בית, אירועי בוטיק לקבוצות קטנות ובאירועים למיניהם, כגון השקה וקידום מוצרים באמצעות אמנות חושים, הנחיה של כנסים, בידור של אורחים יחידים באירועים (לא על הבמה) וכולי. הוא עורך את המופעים ומשלב בהם מרכיבים בהתאם לקהל.

מהו הרגע מספק ביותר עבורך בתהליך העבודה?
"המופע עצמו מספק מאוד, כי אני זוכה לקבל פידבקים מהקהל אונליין. אני שומע את התגובות, את ההתדהמה והצחוק תוך כדי המופע וזה מספק מאוד. כמובן שגם מחיאות הכפיים וההנאה של הקהל בסוף המופע מרגשים אותי מאוד. אני גם אוהב את שיחות הטלפון והמכתבים של היום שלמחרת המופע, עם התגובות והפרגונים. החלקים האלה מרגשים אותי. אני עושה את מה שאני עושה כדי לקבל את התגובות המדהימות האלה; כדי שהקהל יתרגש, יהנה וירגיש טוב".

מה מרגש אותך בימים אלה?
"אשתי צפויה הלידה המתקרבת של בני ללדת בקרוב וזה הדבר המרגש ביותר בימים אלה. יש לי בת בגיל שנתיים וכולנו מתרגשים לקראת הלידה של הבן. בתחום המקצועי, אני תמיד עוסק בכל מיני פרויקטים. לאחרונה התחלתי להעביר הרצאות. זה חדש יחסית ומרגש. אני מעביר הרצאות בחברות ובבתי ספר תיכוניים. ההרצאות מתמקדות ב'מחשבה יוצרת מציאות'. זה המוטו שתופס את בסיס חיי. אני משתמש בהרצאות כדי להעביר את הכלים האלה הלאה; כדי להעביר מסר: כל אחד יכול להגיע למקום אליו הוא חפץ באמצעות חשיבה חיובית. כמו כן, אני מעביר הרצאות על שפת גוף, שמסבירות כיצד אפשר להשפיע על האחר, על החלטותיו ועל בחירותיו באמצעות תקשורת לא מילולית, באמצעות שפת גוף. ההרצאות מרגשות אותי משום שהן מאפשרות לי להעביר את התורה שלי לאחרים ובכך לעשות להם טוב".

ספר על התוכניות שלך להמשך.
"אני רוצה להמשיך לעשות את מה שאני עושה: להמשיך להופיע בארץ ובחוץ לארץ ואולי להנחות תוכנית טלביזיה משלי, במסגרתה אוכל להעביר התורה שלי ולעשות טוב לאחרים".

ליאור רוכמן – אמן חושים. אתר | 052-2320025.

אינדקס מדיה - פתרונות שיווק מתקדמים לעסק שלך

הצעד הראשון להצלחה >>

פייסבוק עסקי

לא הגיע הזמן לעשות כסף מפייסבוק?
תן לנו לבנות לך דף עסקי בפייסבוק,
לנהל אותו ולחשוף את העסק שלך
לאלפי עיניים נוספות

הצעד הראשון להצלחה >>
בוא נתחיל >>

קידום ממומן בגוגל

רוצה להיות ראשון בגוגל כאן ועכשיו?
קידום ממומן בגוגל הוא הדבר בשבילך.
אתה תקבע את התקציב - אנחנו נביא
אותך לדף ראשון!

בוא נתחיל >>
תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>

קידום אורגני בגוגל

מאות לקוחות מרוצים לא טועים!
צוות המומחים שלנו רק מחכה להצעיד
את העסק שלך קדימה ולהביא אותך
לדף הראשון בגוגל

תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>
מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>

בניית אתרים רספונסיבים

בניית אתרים רספונסיבים מותאמים
לכל סוגי המסכים, לטלפון ולגוגל,
כולל דומיין מערכת ניהול ועיצוב מרהיב
ואישי לכל אתר

מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>