אור למוזיקה רועי קריאף

הזמר והמוזיקאי רועי קריאף, שמוציא את הסינגל החדש "קצת אור", מודה כי "השירה והמוזיקה תמיד בערו בקרבי"


הזמר והמוזיקאי רועי קריאף, שמוציא את הסינגל החדש "קצת אור", מודה כי "השירה והמוזיקה תמיד בערו בקרבי"
רועי קריאף מוציא בימים אלו סינגל בשם: "קצת אור" לאחר שנתיים הפסקה מצאת אלבומו הראשון. מילות השיר "קצת אור", שאותו עיבד מוזיקלית המוזיקאי ניר בכר, מדברות, בין היתר, על הפחדים ועל הספקות שצריך להתגבר עליהם.


כנער הוא היה חבר בלהקה העירונית של יבנה, וכאמור בשנת 2020 הוציא את אלבומו הראשון "הגיע הזמן" הכולל עשרה שירים מקוריים שהוא כתב והלחין. "גדלתי כאח צעיר לשתי אחיות ולאח גדולים יותר. כילד הייתי יותר טיפוס של בית. מאז ומתמיד אהבתי לשמוע מוזיקה, ומגיל מאוד קטן אהבתי לשיר ושיחקתי בהצגות ובטקסים של בתי הספר. כנער התחלתי להתנסות בכתיבת שירים מקוריים וגיליתי שאני אוהב את זה. בכלל, כל עולם האומנות עניין אותי, כולל ציור וקומיקס. למדתי תקשורת חזותית ועיצוב גרפי בתיכון וגם אחרי השירות הצבאי. דרך אגב, פרויקט הסיום שלי היה על מיתוג לבית ספר לזמרים. זה תמיד ריגש אותי יותר. השירה והמוזיקה תמיד בערו בקרבי, וכך בשלב מסוים זנחתי את התחום שלמדתי. מתחשק לי לעיתים רחוקות מאוד. הרגשתי שהשילוב בין כתיבה, הלחנה ושירה זו הדרך שבעזרתה אני מביא את עצמי לידי ביטוי בצורה האמיתית והנכונה ביותר".


לדברי קריאף, בן 37 מיבנה, מעבר לשמחה ולגאווה שהוא הרגיש לאחר צאת אלבום הבכורה שלו, "הייתה גם תחושה מוזרה של מעין 'מסיבת סיום'. אמנם הגשמתי חלום גדול עבורי אבל שאלתי את עצמי: מה עכשיו?, לאן זה קידם אותי?, מה עוד אפשר לחלום? והאם המוזיקה הייתה עוד וי שסימנתי לעצמי או ייעוד של ממש? אם מדובר בייעוד, כפי שחשבתי, אז מדוע אני מרגיש רוויה? והיכן באמת אותה המוזה כשצריך אותה לכתוב שירים חדשים? כל זה התרחש בתקופה של מגיפה עולמית שבה המציאות השתנתה לחלוטין. אז התוודעתי לאמרה: 'מעט מן האור דוחה הרבה מן החושך' המיוחסת לבעל שם טוב. למרות שאיני אדם דתי, אהבתי את המשפט הזה שמדגיש את הצורך הבסיסי לשמור על הדברים הקטנים והחשובים שעושים לנו טוב כלהבה, שמאירה ועוזרת להתגבר על ספקות, פחדים וכל מה שמעכב אותנו. הייתי נוסע לים בסוף השבוע, נרגע ומדי פעם רושם איזו שורה בפתקים הדיגיטליים בטלפון הסלולרי שלי. כך שורה ועוד שורה התחברו בסופו של דבר לשיר, אולי המדויק ביותר שכתבתי, מהמילים עלתה המנגינה ושוב בערה בי חדוות היצירה".


הוא מודה כי חיכה לזמן הנכון מבחינתו להוציא את "קצת אור" ומרוצה מהתגובות שהוא מקבל לשיר. "אנשים רבים שאני מכיר וגם כאלה שאני לא מכיר הגיבו לי שהם מאוד התחברו לשיר ולביצוע שלי. הקליפ כבר הגיע לעשרות אלפי צפיות ביוטיוב וברשתות החברתיות, וזו גם הפעם הראשונה ששיר שלי זכה לכמה השמעות בתחנות הרדיו, שזה כשלעצמו ציון דרך משמעותי מבחינתי".


חלק גדול משיריו נכתבו ממקום מאוד אישי, ולכן במשך שנים הוא נמנע מלחשוף אותם. "מצד שני, כשיש שירים שאני מאמין בהם, זה מתסכל לשמור אותם לעצמי ולהימנע מהיצירה. יש לא מעט יוצרים שיכולים להזדהות עם הפרדוקס הזה. בהתחלה הרגשתי יותר נוח לשחרר שירים שנכתבו בגוף שני, או כאלו שנכתבו מתוך תסריט בראשי ופחות מתוך חוויה אישית שלי. בהמשך הרשיתי לעצמי להוציא שירים שנחשבים עבורי לאישיים מאוד, אבל התגובות שקיבלתי גרמו לי להבין שאנשים מזדהים עם הטקסט ושכל אחד משליך על עצמו את המילים שכתבתי. אם אין הזדהות, המילים של שיריי לא יעניינו את האנשים, ולכן אין באמת ממה לחשוש בחשיפה כזאת. ברגע ששיר יוצא, כמה שהתלבטתי לגביו אני רק רוצה שיגיע לקהל גדול ככל האפשר".
קישור לסינגל "קצת אור":
https://www.mysong.co.il/item/2018

 

אינדקס מדיה - פתרונות שיווק מתקדמים לעסק שלך

הצעד הראשון להצלחה >>

פייסבוק עסקי

לא הגיע הזמן לעשות כסף מפייסבוק?
תן לנו לבנות לך דף עסקי, ולחשוף את
העסק שלך לאלפי עיניים נוספות
מרכז גמילה

הצעד הראשון להצלחה >>
בוא נתחיל >>

קידום ממומן בגוגל

רוצה להיות ראשון בגוגל כאן ועכשיו?
קידום ממומן בגוגל הוא הדבר בשבילך.
אתה תקבע את התקציב - אנחנו נביא
אותך לדף ראשון!

בוא נתחיל >>
תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>

קידום אורגני בגוגל

מאות לקוחות מרוצים לא טועים!
צוות המומחים שלנו רק מחכה להצעיד
את העסק שלך קדימה ולהביא אותך
לדף הראשון בגוגל

תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>
מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>

בניית אתרים רספונסיבים

בניית אתרים רספונסיבים מותאמים
לכל סוגי המסכים, לטלפון ולגוגל,
כולל דומיין מערכת ניהול ועיצוב מרהיב
ואישי לכל אתר

מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>