אריק איינשטיין

הקול של המדינה, אריק איינשטיין, הלך לעולמו

בערב ה-26 בנובמבר הלך לעולמו אריק איינשטיין. איינשטיין היה הרבה יותר מזמר, משחקן, מפזמונאי ומתסריטאי; הוא היה קולה של מדינת ישראל. שיריו הפכו לנכס צאן ברזל ומהווים עמוד תווך בתרבות הישראלית. איינשטיין היה הזמר של כולם, ויש לו מעריצים מכל קצוות הקשת האמונית, הפוליטית או העדתית.

בערב האמור הובהל איינשטיין לבית החולים איכילוב בתל אביב עם מפרצת באבי העורקים. לאחר שהרופאים נאבקו על חייו בחדר הניתוח הודיעו על פטירתו. בין חבריו האמנים שהגיעו למיטתו בבית החולים היו גם שלום חנוך, מיקי גבריאלוב, דורי בן זאב ואורי זוהר, שהיה גם מחותנו.

עם צאת ההודעה מעריצים רבים הגיעו לביתו בתל אביב, התאספו בכיכר רבין, הדליקו נרות ושרו שירים. 

היום, ה-27 בנובמבר, הובל ארונו של איינשטיין לכיכר רבין ורבים הגיעו כדי להפרד וללוות אותו בדרכו האחרונה. הזמר וחברו, שלום חנוך, שר לו שיר אחרון; בין הדוברים שנשאו דברי פרידה היו גם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, השחקן וחברו, מוני מושונוב ועוד. משם יצא טקס הלוויה אל בית העלמין טרומפלדור בעיר.

אלפים הגיעו לטקס כדי לחלוק כבוד אחרון לאיש האהוב. בין המספידים היה גם חברו של איינשטיין, אורי זוהר, שדיבר אליו בדמעות ואמר: "תראה איך כל עם ישראל בוכה עליך".

אריה איינשטיין נולד ב-3 בינואר 1939, בתל אביב, בן יחיד לדבורה ויעקב איינשטיין, שהיו שחקנים בתיאטרון האהל.  

בין הלהקות בהן היה חבר גם להקת הנח"ל, שלישיית גשר הירקון, החלונות הגבוהים וחבורת לול.

לאיינשטיין שתי בנות מנישואיו לאישתו הראשונה, אלונה שוחט; ובן ובת מבת זוגו השניה, סימה אליהו, איתה חי בתל אביב עד לפטירתו.

במהלך השנים איינשטיין שיתף פעולה עם אמנים ישראליים רבים. שיתופי פעולה אלה הולידו גם את אלבומי הרוק הראשונים שהופקו בישראל, שירי ילדים, שירי אהבה, בלדות, שירי ארץ ישראל ועוד שירים במגוון ז'אנרים אחרים. בין האמנים עימם שיתף פעולה גם אורי זוהר, שלום חנוך, מוני מושונוב, יוני רכטר, מיקי גבריאלוב ולהקת הצ'רצ'לים, יצחק קלפטר, שם טוב לוי, אברהם חלפי ועוד.

אלבום הסולו הראשון של איינשטיין נקרא "שר בשבילך" (1966) ואחריו הקליט עוד 43 אלבומים.  איינשטיין ביצע שירים רבים אשר את חלקם גם כתב. בין השירים הידועים אותם כתב גם "למה לי לקחת ללב", "עוף גוזל", "אני ואתה", "אוהב להיות בבית", "סע לאט", "אמא שלי", "יושב על הגדר" ועוד. 

בין הסרטים בהם השתתף איינשטיין גם "סלאח שבתי", "שבלול", "מציצים", "עיניים גדולות", "לול" ועוד. סרטים אלה הפכו לקאנון בתרבות הישראלית.

בשנות חייו האחרונות בחר איינשטיין שלא להופיע בפני קהל, אך המשיך ליצור ולהקליט מוסיקה.

אינדקס מדיה - פתרונות שיווק מתקדמים לעסק שלך

הצעד הראשון להצלחה >>

פייסבוק עסקי

לא הגיע הזמן לעשות כסף מפייסבוק?
תן לנו לבנות לך דף עסקי בפייסבוק,
לנהל אותו ולחשוף את העסק שלך
לאלפי עיניים נוספות

הצעד הראשון להצלחה >>
בוא נתחיל >>

קידום ממומן בגוגל

רוצה להיות ראשון בגוגל כאן ועכשיו?
קידום ממומן בגוגל הוא הדבר בשבילך.
אתה תקבע את התקציב - אנחנו נביא
אותך לדף ראשון!

בוא נתחיל >>
תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>

קידום אורגני בגוגל

מאות לקוחות מרוצים לא טועים!
צוות המומחים שלנו רק מחכה להצעיד
את העסק שלך קדימה ולהביא אותך
לדף הראשון בגוגל

תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>
מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>

בניית אתרים רספונסיבים

בניית אתרים רספונסיבים מותאמים
לכל סוגי המסכים, לטלפון ולגוגל,
כולל דומיין מערכת ניהול ועיצוב מרהיב
ואישי לכל אתר

מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>