בלה בלייכר ומוזיקה בימי הסגר

הסופרת והמוזיקאית בלה בלייכר הקליטה שירים ססגוניים שהקליטה בשלושה חודשים, בהם היא מציגה באופן סאטירי ושונה את האהבה אותה חקרה רבות


הסופרת והמוזיקאית בלה בלייכר הקליטה שירים ססגוניים שהקליטה בשלושה חודשים, בהם היא מציגה באופן סאטירי ושונה את האהבה אותה חקרה רבות
במהלך הסגר הראשון כתבה בלה בלייכר, סופרת ומוזיקאית בת 55 מראשון לציון ואם לשני ילדים בני 22 ו-25, שירים ססגוניים שהקליטה במשך שלושה חודשים בלבד. זאת כחלק מאלבום שהוקלט באולפן של המוזיקאי ניר בכר בראשל"צ. בכל שיר היא מציגה באופן סטירי צד שונה לאהבה אותה חקרה רבות, לצד התמודדות עם קשרים בינאישיים בהם היא נוגעת מתוקף היותה מאמנת עסקית ואישית העוסקת רבות ב"חשיבה מחוץ לקופסה". היא מתכוונת לקיים ערבי מפגש ושיח על אהבה – לפנויים ופנויות וגם לזוגות – בשם "קוקלה", שמשמעו מתוקה – בובה בספניולית, שמטרתו ליצור ולדבר אהבה. 


ספרי בבקשה על השירים החדשים שהקלטת.
"השירים שלי שונים לחלוטין בהגשה, בלחן, בדיאלוג עם השומע ובתוכן המילולי, השירים עמוקים ומכילים סאטירה ופרודיה. מאחורי השירים יש חקר עמוק על כל נושא ונושא כגון: מה מרכיב אהבה, מה הפרדיגמות שעוצרות ומפריעות ועוד. לשירים שהקליטה יש מקצב שמח המאפיין את אישיותי הצבעונית. למעשה, השירים הם חלק מאלבום מוזיקלי וממופע מוזיקלי שאני מתכוננת להריץ ברחבי הארץ – לאחר שעולם התרבות יחזור לשפיות".
בינתיים היא התחילה לקיים ברחבי הארץ – כמובן לא בימי הסגר – ערבי מפגש בבתים של פנויים ופנויות, הכוללים משחקים יצירתיים שהמציאה לשיריה. בסדנאות שהיא מעבירה יש משחקים והפעלות שונות כמו למשל: לחשוב מחשבות טובות אחד על השני, לספר סיפורים דרך אהבה עצמית ולשחק משחקי תיאטרון בהם זוג מנהל דיאלוג דרך חשיבה חיובית. 
שם המופע המתוכנן שלה הוא "קוקלה". "ככה סבי קרא לי, ולדעתי צריך לבוא ברכות ובאהבה בכל קשר קרוב ומשמעותי. המופע עוסק באהבה מזוויות שונות של אהבה עצמית, אהבה זוגית ואהבה אנושית. מאוד התרגשתי לשמוע מחיילת שאני מכירה שבבסיס בו היא משרתת שומעים את השירים שלי ואוהבים אותם. אני רוצה שאנשים ירקדו את השירים שלי, יצחקו מהם, ישירו אותם והכי חשוב: יחשבו על המסר שלהם".


כיצד מקבלים ילדייך את השירים החדשים שהקלטת ומה היה אומר בעלך המנוח שלמה?
"אני מאוד גאה בעצמי על כך שתוך שלושה חודשים בלבד הוצאתי אלבום כשמעולם לא שרתי. אני יודעת לשיר רק באולפן וגיליתי שמאוד כיף לשיר. שלמה היה לגמרי 'נגנב' על זה. הבנים שלי הם אנשי הייטק שעובדים בתכנות ועוסקים במוזיקה אחרת, יותר קלאסית ופחות מוחצנים ממני. אני מקווה שהשירים שלי יהיו בפלייליסט האישי של אנשים, שישמיעו אותם בתחנות הרדיו ושירקדו לצליליהם ויצחקו. זאת המטרה העיקרית שלי. יש משמעות לשמחה ולריקוד, ממש כמו מילות השיר אנחנו לא לבד: "אין ייאוש בעולם כלל ....  אנחנו לא לבד, הבדידות לבדה בודדה, לא להיצמד לכלום". 
עד כה הוקלטו שישה שירים שבלה כתבה והועלו ליוטיוב: "קוקלה", "המנטור אמר", "אמא שלו לא אהבה את אבא שלו", "פרויד מה נסגר איתך, אח שלי?", "סטרטלק", ושירה האחרון "אנחנו לא לבד". בלה מתכננת לכתוב שירים נוספים בתחומים נוספים כגון: שירי סאטירה על החיים עצמם. היא מודה כי כל דבר מעניק לה השראה: שיעורים במשפטים, שיחה בן אנשים וכל מה שהיא פוגשת יכול להיות תוכן לשיר, כשחשוב לה להשפיע דרך השירים, לעורר שיח ופתיחות לנושא מסוים חברתי או זוגי. 
בלה מודה כי השירים שכתבה עוסקים בזוגיות ובתרבות הדייטים – במיוחד בפרק ב' של הזוגיות, מכיוון שהם גרמו לה לעצור במהלך חיפושה אחרי אהבה. "כולנו יצירתיים אך לא חוקרים מספיק. אני מאמנת אנשים ונוגעת בסיפורים ובקונסטלציה משפחתית, אך גם בזכות סיפורי האישי. חקרתי אהבה מזוויות שונות: פרדיגמות, דפוסים, הרגלים ויעדים, ושיריי מביאים פרשנויות שונות. לפעמים בפרק א' של הנישואין לא מפרקים בגלל הילדים, ומנגד בפרק ב' לא פעם מפרקים זוגיות בגלל הילדים. בשיריי אני מגיעה עם שאלות, כי כשיש שאלות מגיעות תשובות. אנשים תמיד נוגעים בזוגיות: חלקנו מחפשים זוגיות ותקועים, חלקנו כבר נמצאים בזוגיות אך מרגישים תקועים, ואילו חלקנו חווים תלות ופחד נטישה ונשארים כתוצאה מכך". 

 

אינדקס מדיה - פתרונות שיווק מתקדמים לעסק שלך

הצעד הראשון להצלחה >>

פייסבוק עסקי

לא הגיע הזמן לעשות כסף מפייסבוק?
תן לנו לבנות לך דף עסקי בפייסבוק,
לנהל אותו ולחשוף את העסק שלך
לאלפי עיניים נוספות

הצעד הראשון להצלחה >>
בוא נתחיל >>

קידום ממומן בגוגל

רוצה להיות ראשון בגוגל כאן ועכשיו?
קידום ממומן בגוגל הוא הדבר בשבילך.
אתה תקבע את התקציב - אנחנו נביא
אותך לדף ראשון!

בוא נתחיל >>
תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>

קידום אורגני בגוגל

מאות לקוחות מרוצים לא טועים!
צוות המומחים שלנו רק מחכה להצעיד
את העסק שלך קדימה ולהביא אותך
לדף הראשון בגוגל

תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>
מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>

בניית אתרים רספונסיבים

בניית אתרים רספונסיבים מותאמים
לכל סוגי המסכים, לטלפון ולגוגל,
כולל דומיין מערכת ניהול ועיצוב מרהיב
ואישי לכל אתר

מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>