הטמפרמנט המנצח של יואב

יואב לוי הוא יוצר רב גוני שאינו נח כמדומה לרגע אחד אפילו באם הוא לא עוסק בכתיבת מערכונים הוא יושב וכותב דרמות עממיות

נוגעות ללב  באם לא  אז הוא יכתוב עוד שיר יביים עוד מופע ויעלה עוד הצגה מיוחדת.

יואב לוי הוא יוצר רב גוני שאינו נח כמדומה לרגע אחד אפילו. באם הוא לא עוסק בכתיבת מערכונים, הוא יושב וכותב דרמות עממיות, נוגעות ללב. באם לא ,אז הוא יכתוב עוד שיר, יביים עוד מופע ויעלה עוד הצגה מיוחדת 

בן 62, יליד שכונת שעריים ברחובות ונמצא בעולם הבידור והתרבות משנת 1976.

"הייתי לוחם בגולני", הוא מספר. 

" בזמן מלחמת יום כיפור נמנתי על החיילים שנלחמו על מוצב החרמון. הקרב העקוב מדם שהיה שם והמראות הקשים, נחקקו בליבי ובנפשי מאז לתמיד. כשיצאתי משם ,גמרתי אומר וקיבלתי החלטה אחת חשובה מאוד ששינתה את חיי ונתנה לי למעשה גם את הכוח וגם את המשמעות ללכת הלאה. ההחלטה הייתה, כי מעתה ואילך אני אעשה אך ורק שמחה בלב וטוב לאנשים".

יואב עמד בנחישות בהחלטתו זו. ללא השכלה כלשהי בתחום התאטרון הוא פנה להציג מערכונים ומחזות קטנים. זה התחיל במסגרת מקומית מצומצמת. כשרונו הבלתי נדלה ויכולותיו הפוריות דחפו אותו הלאה.

ההצלחות הללו דחפו אותו הלאה והוא כתב וביים דרמה קומית בשם-"גד קל הגדול", שבה נטלו חלק 12 שחקנים. דרמה שעסקה בקשר ייחודי שבין אב לבנו. עם הדרמה הזאת, הוא הופיע עשרות פעמים ו30 שנה לערך בערים וביישובים רבים בישראל.

בסוף שנות השמונים הוא הופיע בתפקיד "זבוד-שר הנשים", במחזמר המוזיקלי של בצלאל אלוני –"שיר השירים בשעשועים", ביחד עם עופרה חזה.

בהמשך עבר ללהקת ענבל ושם למד כללי משחק תיאטרון , תנועה ואימפרוביציזיה אצל שרה לוי תנאי ואחר כך אצל במאי התאטרון הנודע יוסף מילוא.

במהלך השנים אפשר היה להבחין בקלות בדמותו הצבעונית  בסדרות הטלויזיוניות-"הופה היי, "רמזור", "מונות יפואיות", "להיות אתה", "שנות השמונים".

כל אותו זמן הוא גם המשיך להופיע בהצגות שביים בעצמו, וברזומה המרשים שלו יש כבר למעלה מ50 מערכונים, מחזות, שירים והצגות שביים. ואלו הוצגו בפני קהלים רבים בארץ ובעולם.

 לאחרונה הוא כתב וביים מחזה אקטואלי על הפרשה הכאובה של חטיפת ילדי תימן , ושמו "החטופים", שאיתו הוא מופיע בכל רחבי הארץ

 מה הם שלושת היצירות  הטובות ביותר שלך בעיניך?

"הראשון והידוע מכולם הוא מערכון "מכונת הכביסה", שהוצג לראשונה בתוכנית "ראשון בבידור " של דודו טופז לפני למעלה מעשרים שנה.  זהו מערכון מיוחד במינו המתאר סיטואציה קומית אבסורדית שבה טכנאי של מכונת כביסה מגיע לטפל במכונת כביסה הנעה מעצמה ברחבי הבית והאישה היסטרית ולחוצה מבקשת ממנו שיעצור אותה.

השני היה מעין סטנד אפ שעשיתי אותו בהופעה של ציון גולן בקיסריה בפני אלפי אנשים ועניינו היה מפגש בין זוג עולים חדשים מתימן למוכס בשדה התעופה. משעשע ומצחיק מאין כמותו. 

 השלישי, זהו המחזה העכשווי שלי "החטופים",  שבו אני מתמודד לראשונה ובאופן דרמטי מאוד מעמיק עם פרשה כאובה הנוגעת לעדה התימנית שאני נמנה עם בניה הגאים, ועם המדינה שעשתה להם עוול כה גדול בעניין חטיפת הילדים שגם אותה אני אוהב וגאה מאוד להיות חלק בלתי נפרד ממנה. במחזה הזה עבדתי שנים בשביל לפתח דמויות, עשיתי עבודות תחקיר יסודיות מאוד על מנת לתאר באופן הכי כאוב שניתן את הסיפור הטראגי מאחורי העניין ולגבי זאת יצירה תיאטרלית שאני גאה בה מאוד"

יואב לוי נוטל את מרבית הסיטואציות שלו מחיי היום יום.

יחסי בעל ואישה. יחסי ילדים הורים. עניינים קטנים ומוכרים מחיי היום יום, בעמידה בתור לקניות. בפקקים בכבישים. בהתמודדות עם קשיי הקיום , בעניינים עדתיים בפן ההומוריסטי שלהם.

בכל אלו הוא נותן את הטעם הפיקנטי, המצחיק עד דמעות, הקליל והמשעשע שהוא מטיב להראותו ולהציגו כבר 40 שנה.

מה הם הקווים האדומים שלך?

"לא גסויות או ניבולי פה. לא הלעזות בוטות וגסות מדיי של חיקויי עדות למיניהם , לא פוליטיקה של ימין ושמאל ולא גזענות גסה כלפי כל עם או צד שהוא. אלו הם הקווים האדומים שלי. הבט, אני אומנם לא למדתי משחק בימי חיי ולקחתי אומנם השתלמויות מטובי המורים בתחום וכך ידעתי יותר, אבל אני בא לעניין קודם כל בגישה חיובית, להעניק לאנשים שמחה ,חדווה ומשמעות ולכן אני גם נותן ומקווה שמצליח בכך, את כל כולי למען ההצלחה בתחום בעבורי ובעבור הקהל, כל קהל שבא לראות את המופעים שלי".

אינדקס מדיה - פתרונות שיווק מתקדמים לעסק שלך

הצעד הראשון להצלחה >>

פייסבוק עסקי

לא הגיע הזמן לעשות כסף מפייסבוק?
תן לנו לבנות לך דף עסקי בפייסבוק,
לנהל אותו ולחשוף את העסק שלך
לאלפי עיניים נוספות

הצעד הראשון להצלחה >>
בוא נתחיל >>

קידום ממומן בגוגל

רוצה להיות ראשון בגוגל כאן ועכשיו?
קידום ממומן בגוגל הוא הדבר בשבילך.
אתה תקבע את התקציב - אנחנו נביא
אותך לדף ראשון!

בוא נתחיל >>
תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>

קידום אורגני בגוגל

מאות לקוחות מרוצים לא טועים!
צוות המומחים שלנו רק מחכה להצעיד
את העסק שלך קדימה ולהביא אותך
לדף הראשון בגוגל

תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>
מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>

בניית אתרים רספונסיבים

בניית אתרים רספונסיבים מותאמים
לכל סוגי המסכים, לטלפון ולגוגל,
כולל דומיין מערכת ניהול ועיצוב מרהיב
ואישי לכל אתר

מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>