יוני קלר שר אהבה בציבור

בראיון עימו מספר הזמר והגיטריסט, יוני קלר, על אהבת הקהל ועל הסוד שמבדל אותו מאחרים בתחום השירה בציבור: "המשמעות של להיות אמן של הקהל היא להיות נגיש, ללא מחיצות בכלל"

לא מזמן חזרו הזמר והגיטריסט, יוני קלר, ולהקתו מסיבוב הופעות מוצלח בארצות הברית ובאפריקה, והם כבר מתכוננים לסיבוב הבא. אחד המניעים שמובילים את קלר הוא להופיע בכל קיבוץ, מושב או מועצה מקומית בארץ, אך גם בקהילות ישראליות בעולם, כדי להביא אליהם את הבית, עם השירים שמחזירים אל בית אבא. בראיון עימו מספר קלר על אהבת הקהל ועל הסוד שמבדל אותו מאחרים בתחום השירה בציבור: "המשמעות של להיות אמן של הקהל, של האנשים היא להיות נגיש להם, ללא מחיצות בכלל". 

חי מהופעה להופעה
ההופעות של קלר משלבות גם שירה בציבור אך לא רק. בדומה לערבי שירה בציבור, גם בהופעות של קלר יש מסך עם מילים, מקרן, זמר ששר ומנחה, מקרופונים שעוברים בין אנשים בקהל וכולי. אך מעבר לשירה בציבור, המופע משלב להקה, שיוצרת אווירה אחרת, עם דגש על שמחה.

קלר החל לנגן על גיטרה עוד כשהיה תלמיד בתיכון, בעיקר כדי ללוות את עצמו בשירה וכדי שיוכל לנגן סביב למדורות הקומזיץ בקיבוץ. אחרי הצבא הוא לקח חלק בטקס יום הזיכרון בקיבוץ, ולצורך ההופעה הקים שלישיה, עם זמרת וגיטריסט נוסף. בשלב מסוים הזמרת עזבה וקלר עמד בפני התלבטות: האם להמשיך ולנגן או לוותר. קלר בחר להמשיך. מאז עברו כ-15 שנה וכיום הוא מופיע ללא הפסקה.

קלר: "אני חי מהופעה להופעה, אוהב את מה שאני עושה, ולכן כל מה שאני עושה זה מכל הלב. זו אהבה אמתית. אני אוהב את הקהל ואת האהבה שאני מקבל בחזרה. אני נהנה מכל הופעה ונותן את כולי. ההופעות שלי נטולות מאפיינים מסחריים או תעשייתיים. הן אותנטיות. בכל פעם שאני שר שיר, זה כאילו שאני שר אותו בפעם הראשונה, משום שהאנרגיות אחרות והקהל אחר".

בהופעות קלר אחראי על השירה, הגיטרה וההנחיה. הוא קיבוצניק שורשי, גיטריסט סוחף, בעל קול מלטף. הוא אוחז בניסיון רב בהפקת אירועי זמר וערבי שירה, מביא בשירתו ונגינתו את אהבת הזמר העברי ומעביר אותה מעמקי ליבו אל הקהל.

בין חברי הלהקה גם אמיר שחטר, שאחראי על הניהול המוסיקלי, ומנגן בגיטרה מובילה ושר בתפקידי קולות רקע. שחטר הוא מוסיקאי מקצועי וגיטריסט מחונן. שחטר הוא בוגר בית הספר למוסיקה רימון וממייסדי הלהקה. הוא מורה לגיטרה, מדריך להקות צעירות ובעל ניסיון עשיר בניהול מוסיקלי של אירועי זמר ושירה.

על התופים מנגן עומר נודל. נודל גם נמנה על הקיבוצניקים שבחבורה ובעל שורשים עמוקים המחברים אותו לזמר העברי. בין חליבה ברפת להופעה, פיתח נודל יכולת מרשימה ושליטה וירטואוזית בתופים. יכולותיו הופכות אותו למתופף מקצועי וסוחף, בעל ניסיון רב ורזומה מרשים עם הופעות בהרכבים שונים. נודל לא משאיר את הקהל אדיש ומותיר אחריו חותמת קצב ייחודית ומלהיבה. 

על הקלידים מנגן אבי מלניק. מדובר בווירטואוז שעוסק גם בהפקה ובניהול מוסיקלי. מלניק בעל עבר וניסיון מרשימים של הופעות במה ושעות אולפן.

משירה לציבור לאהבה בציבור
קלר והלהקה מופיעים במגוון מקומות, כגון קיבוצים, מושבים, מתנ"סים, רשויות ומועצות מקומיות, פאבים, מתחמי דיור מוגן ועוד. ברפרטואר אפשר למצוא מגוון מרשים של שירים, רובם בעברית, אך ישנם כמה באנגלית: החל בשירי אריק סיני, הדודאים, הפרברים, דרך משינה, תיסלם ושלמה ארצי וכלה באריק איינשטיין, גזוז ועוד.

קלר: "המטרה היא לשמח ולרגש. זה לא משנה איזה שיר או איזה ז'אנר מוסיקלי מנגנים ושרים. אלא שהשירה בצוותא ואווירת 'הביחד' מסייעים להניח לטרדות היום. כך שוכחים מהכל וכולם יכולים להיסחף וליהנות. כולם, ללא הבדל בגיל, מין או תחום העיסוק".

מה מבדל אותך מאחרים בתחום?
"אני אולי נכנס תחת הכותרת של שירה בציבור, אך מה שאני עושה זה משהו אחר. פעם שוחחתי עם רכזת תרבות של מקום בו הופענו, והיא ניסחה את זה באופן מדויק. היא אמרה שהמופע מתחיל כשירה בציבור, אבל הוא הופך לאהבה בציבור. אני מתייחס למילים, ללחן ולקהל. אבל חשוב לי לשמור על הנגישות. אין מחיצות בין הקהל לביני. זו המשמעות של להיות אמן של הקהל, של נגן | נגניםהאנשים. המשמעות היא להיות נגיש להם, ללא מחיצות בכלל. כל אמן בכלל, או בתחום הזה בפרט עושה את אותו הדבר, אבל אני מביא איתי חיבור אחר ומיוחד לקהל".

ספר איזה קטע במופע אהוב עליך במיוחד.
"הקטע האהוב עלי במיוחד הוא כשאני מופיע בין האנשים שבקהל וכשהם מבינים שאין 'דיסטנס' בינם לביני. אז הם 'משתחררים' ואחרי שהם מסיימים לשפוט ולהבין מי עומד מולם, הם מתחילים לשתף פעולה וליהנות. זה החלק האהוב והמספק ביותר עבורי".

שתף ביעדים להמשך.
"בין היעדים להמשך בעיקר להיחשף לקהלים נוספים ושכל מי שעדיין לא הגיע להופעה יגיע ויחווה. נכון שהופעתי ברשימה ארוכה של מקומות, מושבים, קיבוצים ומועצות מקומיות, אך אני רוצה להגיע למקומות נוספים בהם עדיין לא הופעתי. עוד בין היעדים, גם לטוס אחת לכמה חודשים לחוץ לארץ ולהביא את הבית אל הקהילות הישראליות והיהודיות בעולם".

יוני קלר והלהקה. אתר | 050-5304210 | 052-2925230 | info@yonikeller.co.il.

אינדקס מדיה - פתרונות שיווק מתקדמים לעסק שלך

הצעד הראשון להצלחה >>

פייסבוק עסקי

לא הגיע הזמן לעשות כסף מפייסבוק?
תן לנו לבנות לך דף עסקי בפייסבוק,
לנהל אותו ולחשוף את העסק שלך
לאלפי עיניים נוספות

הצעד הראשון להצלחה >>
בוא נתחיל >>

קידום ממומן בגוגל

רוצה להיות ראשון בגוגל כאן ועכשיו?
קידום ממומן בגוגל הוא הדבר בשבילך.
אתה תקבע את התקציב - אנחנו נביא
אותך לדף ראשון!

בוא נתחיל >>
תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>

קידום אורגני בגוגל

מאות לקוחות מרוצים לא טועים!
צוות המומחים שלנו רק מחכה להצעיד
את העסק שלך קדימה ולהביא אותך
לדף הראשון בגוגל

תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>
מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>

בניית אתרים רספונסיבים

בניית אתרים רספונסיבים מותאמים
לכל סוגי המסכים, לטלפון ולגוגל,
כולל דומיין מערכת ניהול ועיצוב מרהיב
ואישי לכל אתר

מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>