ליאורה זמרת מובילה

ליאורה פדלון סימון היא זמרת שנמצאת בתחום המוזיקה למעלה מ20 שנה. היא הספיקה לייצג בכבוד את ישראל בתחרות הארווזיון ומקורות שיריה נובעים גם מהמסורת המכובדת מאוד של העדה הלובית. בד בבד עם זיקה מובהקת מאוד למוזיקה ישראלית עכשווית.

ליאורה פדלון סימון היא זמרת שנמצאת בתחום המוזיקה למעלה מ20 שנה. היא הספיקה לייצג בכבוד את ישראל בתחרות הארווזיון ומקורות שיריה נובעים גם מהמסורת המכובדת מאוד של העדה הלובית. בד בבד עם זיקה מובהקת מאוד למוזיקה ישראלית עכשווית. השילוב הזה הוא גורם מרכזי בכך שהיא זמרת מובילה כיום.

לתמונות לחץ כאן:

ספרי מעט על עצמך ומדוע בחרת דווקא להיות זמרת?

"אז ככה: לא בחרתי להיות זמרת, זה נבחר בשבילי כנראה עוד לפני שנולדתי, מוסיקה בכלל זו מתנה שבאים איתה, מקבלים אותה ואז יש צורך להעביר אותה לעולם בדרך של שמחה או נחמה או תפילה או כל דבר אחר שיעשה טוב למי ששר או מנגן ולמי שמאזין. מאז ומתמיד אני זוכרת את עצמי שרה, רוקדת, כותבת ומנגנת, כבר בגיל 7 הבמה הפכה לבית שני שלי. בגיל צעיר זה היה במסגרת בית הספר וחבורות זמר למיניהן, אחר כך בצבא בלהקת חיל הים ומשם לחיים האזרחיים מהר מאוד לעבודה על תקליט ראשון )כך קראנו לזה אז(. עם חברת הד ארצי הוצאתי 3 דיסקים השניים הראשונים היו בסגנון פופ רוק ישראלי עדין ויפה, כתבו לי באמת מיטב הכותבים כמו: אהוד מנור ז"ל, מאיר גולדברג, חמוטל בן זאב, ועוד. אחרי שני הדיסקים האלה החלטתי לכתוב בעצמי גם מילים ולחן ואז יצא הדיסק השלישי שנקרא "האהבה היא אלוהית" מוטו שליווה ומלווה אותי כל חיי, אני עושה כל דבר בחיים שלי רק מתוך אהבה, כאן גם התחלתי את דרכי כמפיקה מוסיקלית מאחר וידעתי בדיוק איך אני רוצה שכל שיר יישמע ואילו כלים ינגנו כל דבר. מה שייחד את הדיסק הזה "האהבה היא אלוהית" זה שבאופן טבעי הלחנים והעיבודים היו אתניים אוריינטלים, משהו שבא כנראה מהבית הלובי טריפוליטאי  שבו גדלתי."

מה מייחד את הסגנון שלך והאם הוא שייך לז'אנר מסוים של המוזיקה העברית?

"לפני הרבה שנים זו הייתה שאלה שהיתה נשאלת השכם והערב, היום כבר לא שואלים אותי מה הסגנון שלי מאחר ואני שרה בכמה סגנונות ומי שפונה אליי למופע יודע בדיוק איזה סגנון של מופע הוא רוצה, אז ככה, לאחר האירוויזיון בו השתתפתי בשנת 95 עם השיר "אמן" , נסעתי להופיע בעולם בקהילות יהודיות, אחת הקהילות הגדולות הייתה בבואנוס איירס ארגנטינה. שם הופעתי עם זמרים גדולים וחשובים כמו – מרסדס סוסה האשה והאגדה בהחלט. כמו כן הוצאתי דיסק משיריה של מרסדס סוסה ובו גם מילים שכתבתי לחלק מן השירים. המופעים בארגנטינה ובעיקר המופע עם האגדה מרסדס סוסה פתח לי שער לקהילה הדרום אמריקאית בארץ ובעולם וזה מופע שלי שקיים כבר הרבה שנים והולך ומתרחב גם לכיוון של שירי לדינו ועוד שירים בספרדית בסגנון פלאמנקו. כמו כן יש לי אהבה גדולה מאוד לשירה הישראלית עליה גדלתי בבית ובסביבה הקרובה שלי בילדותי, אני מופיעה ומקליטה כל כמה שנים דיסק שכולו על טהרת שירי א"י שאהובים עליי במיוחד, כך יצאו שני דיסקים שנקראים "ארצי מולדתי", אחריהם הוצאתי בהפקה עצמאית את הדיסק "שירי ערש ילדותי" ובו אספתי שירים שנכתבו עוד מלפני קום המדינה ובעצם נכתבו על התקופה הזו של קום המדינה, כולם שירי ערש יפים ומענגים וחלקם לא זכו לביצועים כלל חוץ מהביצוע המקורי כמו למשל: "שיר השושנה" של אלייקום צונזר שזכה רק לביצוע של חווה אלברשטיין מלפני שנים רבות ומאוד נהנתי לבצע אותו מחדש. אז כפי שגדלתי בבית שמאוד רצה להיות ישראלי, אי אפשר היה לברוח מהמקורות הלוביים  ומהשירים עליהם גדלו הוריי בשנות ה 40 וה 50 , כשהתרבות המצרית שלטה בעולם הערבי במובן המוסיקלי, ויצאו ממנה גאונים לדורות כמו: פריד אל אטראש, עבד אל ווהאב ואום כולתום ועוד. אני שמעתי את המוסיקה הזאת בבית אך מודה שלא האזנתי, אפילו התביישנו מהשכנים לשמוע שירים בערבית בתקופה ההיא בערך. אבל התמונה בראשי של אבי זכרונו לברכה מאזין לשיריו של פריד בעונג ובהתעלות, כנראה עשתה לי משהו בלב, והיום אני מבצעת ומשלבת את השירים האלה בהופעות, כמו כן באותם ימים היו לוקחים אותי כילדה לחאפלות משפחתיות כמו ערבי מקווה, וחינה. שם חוויתי את המוסיקה הלובית -מוסיקת השמחות, נהגתי לשאול את אמי שתחיה על מה השירים מדברים? שהרי השירים היו שמחים מאוד אבל הייתי רואה את הנשים בוכות, אז הסבירה לי אמי: השמחה היא שהבת מתחתנת אך האמא עצובה על כך שהבת עוזבת את הבית ולכן המילים עצובות והלחן שמח..... לימים החלטתי לקחת את המוסיקה היפה הזאת שטומנת המון  רגש, בתוכה  ולהכניס אותה למסגרת יפה עם עיבודים, כמו כן נפגשתי עם פייטנים מהעדה כמו כלימו דוס, פייטן מאוד חשוב בעדה הלובית, ממנו למדתי לשיר פיוטים ושירים לובים, ואז הוצאתי דיסק שכולו פיוטים ושירים בשפה ובסגנון הלובי, כך בעצם פתחתי שער נוסף להופעות בסגנון הזה, ומאז אני משתפת פעולה עם "בית המורשת הלובית" הממוקם באור יהודה, בתוכו קיים מוזיאון המשמר את המורשת הלובית וכמו כן הארגון מקיים ארועים חשובים מאוד שגם הם שמחים ולעיתים עצובים לזכר נפגעי השואה במחנה ז'אדו. אז כך יוצא שאני מופיעה ושרה בסגנונות שונים, וקורה שבאותה הופעה אני יכולה לשיר בלפחות 8 שפות שביניהן: צרפתית, תורכית, יוונית, ספרדית, ערבית, תימנית, יידיש, אנגלית וכמובן בעברית.

ההופעה שלך מתאפיינת בהרבה חום, בווקאליות, בהגשה וביחס לקהל, מדוע בעצם?

"אני מביאה לבמה את האדם שאני באמת במציאות, היחסים שלי עם אנשים הם מאוד אמיתיים אני אוהבת עד הסוף, נותנת עד הסוף פותחת את הלב והנשמה, וככה זה על הבמה, אני מאמינה באמת, לא חושבת שצריך לעלות לבמה עם תחפושת, והקהל מרגיש את זה, מאחר ואני מורה ליוגה, ומתאמנות ומתאמנים שלי הם חברים לשנים, שתמיד מגיעים להופעות, אחת ההערות היפות שקיבלתי מהם כשהגיעו לשיעור יוגה למחרת הופעה בליל אמש היתה – שההרגשה היא כאילו הכנסתי אותם הביתה גם על הבמה, התחושה היא טבעית ולא מורמת מעם, אין דיסטנס יש טבע ואמת והרבה שמחה ברוך השם. ואם כבר הזכרתי שמחה אז חשוב לציין שזו מתנה גדולה כמעט כמו המוסיקה אפילו שווה, אני יכולה להעיד ולהודות ששמחה זה חלק מהמהות שלי כאדם, וזה משהו מאוד מדבק, אנשים
אוהבים להיות בחיק אנשים שמחים, וגם זה מתבטא באופן השירה, בהגשה וכמובן על הבמה."

האם את עומדת כיום בפני מופע חדש ומה הוא כולל בתוכו

"תודה על השאלה! ברור, כאומנית אני תמיד שוקדת על משהו חדש ולפעמים גם כמה במקביל, תוך כדי זה שאני לומדת כבר שנה שנייה לנגן על עוד, אני מקימה מופע שנקרא "טריפ ללוב" המכיל פיוטים ושירים לוביים כולל סיפורים מעניינים הלוקחים את הקהל ממש כך לטיול הכרות עם התרבות הלובית ממנה הגיעו הוריי. דרך פיוטים ודרך שירים יהיה הרבה רגש וגם הרבה שמחה, המופע בליווי 8 נגנים ואולי הפעם אפתיע לא רק על הדרבוקה אלא גם על העוד. במקביל אני תמיד מקליטה, וכרגע עובדת על חומרים אישיים מקוריים, זה לוקח קצת יותר זמן אבל אני לא ממהרת ויש לי הרבה מה להגיד לכן צריכה לצנזר הרבה שירים)בהומור כמובן."

מי הם שלושת הזמרים/ות האהובים עלייך ביותר ומדוע

רק שלושה זה קשה: אם זה ישראלים – יהורם גאון, אביתר בנאי ועומר אדם. מהעולם – ברברה סטרייסנד, מרסדס סוסה ופריד אל אטראש
.
מה הם הדברים החשובים ביותר בעינייך בשיר והופעה?

"חשוב בעיניי גם בשיר ובגם בהופעה שאומן יהיה אמיתי, שיביא את עצמו כפי שהוא בלי מסיכות, שיגרום לי להאמין לו כשהוא שר ושאני ארגיש שבאמת זה מתוך הלב והנשמה, כי מה שיוצא מהלב מגיע אל הלב."

 

לאחרונה יצא סינגל חדש  - תפילה לשלום חיילי צהל
שזכה להתייחסות של השר בנט ששיתף את הוידאו קליפ על הקיר שלו בפייסבוק,
הוידאו קליפ בשיתוף עם דובר צהל וזכה לצפיות רבות כמו כן לכתבה בישראל היום.
 

 

אינדקס מדיה - פתרונות שיווק מתקדמים לעסק שלך

הצעד הראשון להצלחה >>

פייסבוק עסקי

לא הגיע הזמן לעשות כסף מפייסבוק?
תן לנו לבנות לך דף עסקי בפייסבוק,
לנהל אותו ולחשוף את העסק שלך
לאלפי עיניים נוספות

הצעד הראשון להצלחה >>
בוא נתחיל >>

קידום ממומן בגוגל

רוצה להיות ראשון בגוגל כאן ועכשיו?
קידום ממומן בגוגל הוא הדבר בשבילך.
אתה תקבע את התקציב - אנחנו נביא
אותך לדף ראשון!

בוא נתחיל >>
תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>

קידום אורגני בגוגל

מאות לקוחות מרוצים לא טועים!
צוות המומחים שלנו רק מחכה להצעיד
את העסק שלך קדימה ולהביא אותך
לדף הראשון בגוגל

תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>
מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>

בניית אתרים רספונסיבים

בניית אתרים רספונסיבים מותאמים
לכל סוגי המסכים, לטלפון ולגוגל,
כולל דומיין מערכת ניהול ועיצוב מרהיב
ואישי לכל אתר

מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>