ליצור מוזיקה איכותית באמת

שחר כהן, הוא זמר, מלחין, מפיק מוזיקלי בעל קול ייחודי מאוד בנוף המוזיקה בישראל הוא מלחין שירי משוררים ומבצע שירים עם חותם ייחודי מאוד בתחומי האהבה, המחאה החברתית, ועוד.

שחר כהן, הוא זמר, מלחין, מפיק מוזיקלי בעל קול ייחודי מאוד בנוף המוזיקה בישראל.
הוא מלחין שירי משוררים ומבצע שירים עם חותם ייחודי מאוד בתחומי האהבה, המחאה החברתית, ועוד.

שחר כהן, ספר מעט על עצמך, מי אתה ומהיכן הגעת למוזיקה דווקא?
"שאלה מורכבת. אם לתמצת אז מוזיקאי (מלחין, זמר, גיטריסט ומפיק מוזיקלי) ומפתח אתרים (עצמאי), אבא לליהי בת השנה וחצי ובעל לאורנית.
גדלתי בפ"ת, אולי בגלל שלא היה הרבה מה לעשות ניגנו המון בבתים ועל גגות העיר, מאוחר יותר גם בחדרי חזרות, וכמובן – נסענו להופעות ומועדוני רוק בת"א.
בגיל 17 הופעתי לראשונה – ברוקסן. זה היה תור הזהב של הרוק, הקמתי הרכב בשם Hardy–Weinbergואחרי שהבאתי קסטה לרוקסן נקבעה הופעה, לאחר מכן השתתפנו בתחרות הלהקות המפורסמת שם.אח"כ התגייסנו ולאחר הצבא ניגנתי בכל מיני הרכבים, עם האחרון "לואי" הוצאתי סינגל והופעתי הרבה במועדונים ופסטיבלים. 
ב3 השנים האחרונים עבדתי על דיסק הבכורה "פה לאחרים" שיצא לאחרונה והופעתי איתו, לצד ערבים רב-תחומיים (באלבום הלחנתי שירים של דוד אבידן, רוני סומק, יודית שחר, אשר רייך ועוד). אני גם פעיל כמוזיקאי בנושא החברתי שנוכח בשירים, עוד הרבה לפני התפרצות המחאה החברתית".

מה מייחד את הסגנון המוזיקלי שלך?
"אני גיטריסט שבא במקור מרוק, אבל פתוח להרבה סוגי מוזיקה ומשלב גם מוטיבים אתניים ואלקטרוניים במוזיקה שלי (ולפעמים גם בלוז וקלאסי).
בשנים האחרונות המילים יותר מקדימה מה שהביא ליותר שימוש בגיטרה אקוסטית (כראוי לשירי מחאה). בנוסף חיבור טבעי לשורשים וגם ביצוע שירים של רוני סומק באלבום ובהופעות ("סולו עראק" שלו שהלחנתי ומושמע הרבה ברדיו הוא המוכר מביניהם) הוביל לנשיבת "רוח מזרחית" בחלק מהשירים. אפשר להגיד שזאת מוזיקת רוק עם הרבה גוונים".
 

ממה אתה/ היית מושפע בעיקר ומדוע?
"הרשימה ארוכה: PINK FLOYDבראשה וגם KING CRIMSONועוד הרכבים מה60-70, ב-80 אוהב בעיקר הרכבי שוליים או כאלה שמשלבים רוק ואלקטרוני (CURE, SMITHS, DEPECHE MODE, SISTERS OF MERCY-לאחרונים היה דואט מעניין עם עפרה חזה אגב), ב90 וקצת אחרי את סצנת רוק טובה (NIRVANAעד INTERPOL) והרבה סינגר-סונגרייטרים כמו ניק קייב, לאונרד כהן, ניל יאנג וג'ון לנון. בארץ את אהוד בנאי, ברי סחרוף, רוקפור, נשואי המגבעת עמיר בניון ועוד.
אני חושב שהמכנה המשותף לכולם  זה מוזיקה שמשלבת סגנונות, עם תשוקה וכבוד למילה הכתובה. 
 

הטקסטים כוללים שירי משוררים וגם טקסטים של מחאה, זה מהווה אתגר בימנו שבהם הרבה מאוד עוסקים בטקסטים קלילים, פשוטים ואוויריים.
מה אתה חש בנוגע לכך?
"לדעתי זאת חובה או אפילו שליחות של אמן אמיתי (שלא מחשיב את עצמו כבדרן). אם אין לך מה להגיד, מה הטעם להקליט שירים? הדרך קשה יותר אבל יותר משמעותית.
עם זאת חלק מהטקסטים שאני מלחין קליטים מאוד וגם הלחנים, מכיוון שחשוב לי שהשירים יהיו נגישים ומלודיים. בסופו של דבר שיר טוב הוא שיר טוב ואין הנחות בענין הזה!"
 

הדיסק החדש שלך, מה מיוחד בו לדעתך?

"פה לאחרים" הוא אלבום שירי משוררים שהלחנתי וביצעתי בצורה קצת שונה מהמקובל, משוחררת יותר ועם טקסטים נועזים-מאישיים מאוד ואפילו ארוטיים עד חברתיים.
מבחינה מוזיקלית זה קודם כל אלבום גיטרות (מכיוון שאני גיטריסט וגם דודי לוי שהפיק את הדיסק) אבל משולבים בו גם ויולה, כינור, עוד ומוזיקה אלקטרונית.
הוא מגוון גם כי יש בו שירים שהלחנתי בגיל 17 ("זרעים של תודעה" שכתב דווקא חבר ילדות בשם אבירם מעיין), בשנות ה20 שלי ("פתאום" של אבידן, "עכשיו אני זוכר" של אשר רייך) וגם מהחצי הראשון של ה-30 ("סולו עראק", שירי המחאה של יודית שחר ו"רציתי להגיד משהו" שכתבתי בעצמי והשורה הראשונה שלו נתנה את השם לאלבום)".

ב16.6 במסגרת שבוע הספר תתקיים הופעה אקוסטית מיוחדת של שחר (עם יעקב לב שמח בכלי הקשה, איתמר הולין - עוד ומנדולינה, ליאת גוריש - קולות), אשר רייך, שחר מריו-מרדכי ועינת ויצמן יתארחו. שני, 20:00 בית הסופר ת"א

אינדקס מדיה - פתרונות שיווק מתקדמים לעסק שלך

הצעד הראשון להצלחה >>

פייסבוק עסקי

לא הגיע הזמן לעשות כסף מפייסבוק?
תן לנו לבנות לך דף עסקי בפייסבוק,
לנהל אותו ולחשוף את העסק שלך
לאלפי עיניים נוספות

הצעד הראשון להצלחה >>
בוא נתחיל >>

קידום ממומן בגוגל

רוצה להיות ראשון בגוגל כאן ועכשיו?
קידום ממומן בגוגל הוא הדבר בשבילך.
אתה תקבע את התקציב - אנחנו נביא
אותך לדף ראשון!

בוא נתחיל >>
תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>

קידום אורגני בגוגל

מאות לקוחות מרוצים לא טועים!
צוות המומחים שלנו רק מחכה להצעיד
את העסק שלך קדימה ולהביא אותך
לדף הראשון בגוגל

תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>
מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>

בניית אתרים רספונסיבים

בניית אתרים רספונסיבים מותאמים
לכל סוגי המסכים, לטלפון ולגוגל,
כולל דומיין מערכת ניהול ועיצוב מרהיב
ואישי לכל אתר

מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>