שמוליק נשבע ביצירה

יותר מ-200 שירים שלו הולחנו ובוצעו על ידי זמרים ידועים ובהם הלהיט "נשבע". כעת שמוליק קלוסקי מוציא לאור ספר מרהיב ומושקע עם 60 פתגמים משמעותיים אותם מלווים שירים חדשים ואיורים המנפישים אותם


יותר מ-200 שירים שלו הולחנו ובוצעו על ידי זמרים ידועים ובהם הלהיט "נשבע". כעת שמוליק קלוסקי מוציא לאור ספר מרהיב ומושקע עם 60 פתגמים משמעותיים אותם מלווים שירים חדשים ואיורים המנפישים אותם.


"לאחר שכמעט הפסיקו לחלוטין להפיק אלבומים, איבדנו משהו יקר ויהלומי, שאולי לעולם לא יתגלה שוב. באלבומי המוזיקה שהופקו עד לפני שנים אחדות התגלה הקסם ברצועות 10-7 או אי־שם במעמקי האלבום. שם נחבאו להם השירים ש'אינם ראויים' להיות סינגלים ולא הונדסו כלהיטים, אבל היו בהם תועפות של יופי והסתתרו בהם האמת האמנותית, שאר הרוח והקסם הכובש. לתעשיות הגדולות המשנעות את הזמרים המובילים אין כיום יותר עניין בשירים איכותיים, רגישים ונוגעים, כאלה שנוצרו עם חתיכה מהנשמה ומהלב של יוצריהם. זה עצוב כי ההיסטוריה המוזיקלית העתידית מעוצבת היום בצבעים קרים, עסקיים ותכליתיים, ולנשמה היתרה לא נותר די מקום, למרות זאת, עדיין יש כיום יוצרים נפלאים, מחדשים ומרגשים".


כך אומר שמוליק קלוסקי, פזמונאי, מוזיקאי, קופירייטר ויוצר, שכתב עד כה יותר מ-200 שירים שרבים מהם הולחנו ובוצעו על ידי זמרים ידועים. בין השירים הידועים שכתב: "נשבע" הנחשב לשיר הישראלי המבוצע ביותר במוזיקה הישראלית – עם יותר מ-600 ביצועים שונים, "שיר בכיף" אותו שרה קורין אלאל, "כמו האמונה" בביצועה של מירי אלוני, "לא כל אחד יכול" ששר מיקיאגי, ושירים רבים שביצעו יזהר כהן, אבי טולדנו, הראל מויאל, בן סנוף, טל סונדק, מורן קריתי, יאיר קלינגר, עירית בולקא, נתן כהן, רוני דואני, לאה לופטין, אילן וירצברג וזמרים נוספים.
בימים אלו מוציא לאור קלוסקי ספר חדש בשם "שירים הם פתגמים", הזוכה לסיקור תקשורתי נרחב ואוהד בכלי התקשורת הארציים, כולל בתוכניות תרבות בתחנות מובילות כמו: "בחצי היום השישי" עם ליאת רגב בכאן בית, "באה לשבת" עם רבקה מיכאלי ב-103 FM, וב"מה יהיה" עם יואב גינאי בגלצ. הספר אף זוכה לביקורות מפרגנות מקוראים ומקוראות וממבקרים ספרותיים באתרים ובמדורים ספרותיים רבים.

 
בשנת 2002 יצא אלבומו הראשון "למקום רחוק" כזמר וכיוצר בהפקתו המוזיקלית של אילן וירצברג, ולאחרונה יצא לאור אלבומו השני "מצאתי קול". קלוסקי ביצע פרויקטים אמנותיים ייחודיים עבור רשת ב' ועבור הטלוויזיה הישראלית, ערך מגוון ספרים ומגזינים וניהל קמפיינים פרסומיים ידועים. לרגל יום תסמונת דאון הבינלאומי השנתי הוא כתב, הלחין ושר ביחד עם ילדי "תסמותק" את השיר "בידיים שלנו" שעורר תהודה רבה עם הקליפ המרגש שצולם עבורו. כדירקטור באקו"ם שייצג את הפזמונאים בישראל וכסגן יו"ר אקו"ם הצליח להניע מהלכים משמעותיים לטובת היוצרים בישראל. יחד עם ספרו יוצא לתחנות הרדיו בימים אלו השיר "ההר הוליד עכבר" המופיע בספר, שקלוסקי כתב, הלחין וביצע לעיבוד מוזיקלי נפלא של בן ישראלי.  


בספרו החדש "שירים הם פתגמים" הוא מביא לידי ביטוי את יכולתו לחקור ולנטר משפטי מפתח, לזקק מסרים, לתמצת ולדייק אותם. כקופירייטר הוא חתום על סיסמאות ידועות כמו: "הולכים על ארץ נקייה", "אני נהג מדליק אורות בגשם" ועוד. מהרגע שהחל לחקור את עולם הפתגמים, הוא התחקה אחר פתגמים מתרבויות, ממקומות ומזמנים שונים ומהמקורות היהודיים. בסוף התהליך הצטברו אצלו מאות פתגמים, המהווים קפסולות המייצגות תובנות רחבות יותר ופיסות חכמת חיים. מתוך כל השפע הזה הוא זיקק ודייק 60 פתגמים נבחרים והסתייע בשני סרגלים לבחירתם: פתגמים, קלאסיים, גנריים, גרעיניים ובעלי משקל סגולי משמעותי ופתגמים שנותרו רעננים ושכוחם עדיין יפה, כאלה שעדיין לא נשחקו ולא הפכו לקלישאות חבוטות. 


על מנת להנפיש את השירים והפתגמים וליצור חוויה רב-חושית שתהלך קסם על הקורא, הוא חיפש מאייר שיבין את מהות הרעיון ואת דקויותיו. המאייר הצעיר אוריאל פלד התחבר לקונספט, וביחד גיבשו רעיון ויזואלי המדבר עם השיר, מפרשו, מפרק אותו, מתווכח איתו, משתעשע על חשבונו או סותר אותו. כך נוצרו 60 ציורים גדולים, מרשימים וצבעוניים ו-60 ציורים קטנים שכל אחד מהם חותם את סיפורו של הפתגם. את הספר, המודפס על דפי כרומו עבים ומשובחים וכרוך בכריכה קשה ומרהיבה, עיצב אלון אור. קלוסקי: "הספר הוא סוג של פסגה ביצירה שלי, ותיעלתי לתוכו את כל העולמות בהם אני חי. הספר בחלקו הוא בעל אוריינטציה ישראלית-יהודית ומחובר עמוקות לשורשינו, ובחלקו מחובר לתובנות אוניברסליות. קוראיו ימצאו בו אבן שואבת לידע, חכמת חיים, שירה, רגישות ואמנות

 

אינדקס מדיה - פתרונות שיווק מתקדמים לעסק שלך

הצעד הראשון להצלחה >>

פייסבוק עסקי

לא הגיע הזמן לעשות כסף מפייסבוק?
תן לנו לבנות לך דף עסקי בפייסבוק,
לנהל אותו ולחשוף את העסק שלך
לאלפי עיניים נוספות

הצעד הראשון להצלחה >>
בוא נתחיל >>

קידום ממומן בגוגל

רוצה להיות ראשון בגוגל כאן ועכשיו?
קידום ממומן בגוגל הוא הדבר בשבילך.
אתה תקבע את התקציב - אנחנו נביא
אותך לדף ראשון!

בוא נתחיל >>
תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>

קידום אורגני בגוגל

מאות לקוחות מרוצים לא טועים!
צוות המומחים שלנו רק מחכה להצעיד
את העסק שלך קדימה ולהביא אותך
לדף הראשון בגוגל

תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>
מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>

בניית אתרים רספונסיבים

בניית אתרים רספונסיבים מותאמים
לכל סוגי המסכים, לטלפון ולגוגל,
כולל דומיין מערכת ניהול ועיצוב מרהיב
ואישי לכל אתר

מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>