אז איך עומדים על במה?

עמידה מול קהל, הצגה עצמית והופעה מול רבים ,אם זה בעולם הבידור או בעולם העסקים, הפכו להיות מרכיב חשוב בחיים המודרניים,

וזה לא משנה אם אנחנו עולים לשחק את שקספיר על בימת התיאטרון, לשיר מול שופטי כוכב נולד או להציג למשקיעים את האפליקציה החדשה שפיתחנו.

קואוצ'רים רבים מנסים לחזק ולהחדיר מוטיבציה באנשים אשר חשים חוסר בטחון וביישנות לדבר ולהציג מול קהל. כמו כן, סדנאות רבות, שיעורי משחק וכולי.

סטנדאפיסטים רבים, כמו אנשי שיווק מקצועיים, נדרשים לעלות על המשטח השחור הזה הנקרא "במה" ולהציג את מרכולתם, להוציא פיסה קטנה מהלב ולתת אותה לאנשים היושבים או עומדים מולם. נשאלת השאלה: מה הבמה רוצה לעשות למי שעולה עליה? התשובה ששומעים מרוב האנשים היא שהבמה רוצה להעצים את מי שעולה עליה, לתת לו יותר נפח ומקום, או להבליט את האדם ולתת לו הרגשה שהוא במרכז העניינים. אז האמת שכל התשובות לא נכונות. מה שהבמה רוצה לעשות לאדם העולה עליה הוא להעיף אותו או אותה ממנה. אפשר להרגיש ולראות את זה על אנשים שעולים על הבמה, הם מיד משתופפים ומנמיכים קומה שחלילה לא יראו אותם. אפילו אם הינכם/ן רק חולפים על פני הבמה, יש אינסטינקט מוטמע לבצע זאת מהר, שלא ירגישו, ושחלילה לא נפריע לאיש להיווכח במעמד הר סיני הקדוש הזה. בנוסף, נפילות רבות קורות על במה ואף רעידות ברגליים ורצון להימלט ממנה.

אז מה אפשר לעשות, ואיך עומדים בצורה נכונה ויעילה מול קהל גדול ומאיים וכיצד לשבות אותו בקסמינו? להלן כמה טיפים יעילים שיכולים לעזור לכם מאוד בעמידה מול קהל:

ראשית הכינו סדר דברים שעליהם אתם רוצים לדבר: תבנו תסריט, מעין סדר התרחשות ההצגה. חלקו את ההרצאה או את המופע לחלקים או למהלך – ככל שההצגה שלכם תהיה יותר מפורטת ומחולקת לסגמנטים רבים יותר ומפורטים יותר, כך ההצגה תהיה יותר יעילה. זה כמובן תלוי בכמות הזמן שיש לכם עד להצגה עצמה. לדוגמא, בחלק הראשון ספרו מי אתם, בחלק שני ספרו סיפור שקשור לרעיון שלכם, חלק שלישי, על איזה סדרה של דברים אתם הולכים לעבור (מעין תוכן עניינים), חלק רביעי התוכן המרכזי של ההצגה (יש כאלה שנוטים לחלק גם אותו לסגמנטים), חלק חמישי, סיכום הדברים. כתבו את דברים אלו על נייר ושננו את מהלך הפרזנטציה.

שנית, הכינו את עצמכם: ערכו חזרות בבית. כן, ממש ככה, ערכו חזרות בבית. כלל חשוב - אל תעמדו מול המראה, כיוון שהמראה תבלבל אתכם ותגרום לכם לחשוב על עצמכם יותר מהתוכן שאותו אתם אמורים להציג. אתם לא חשובים כרגע, אלא התוכן אותו אתם מציגים לעת עתה. עליכם לחיות את ההרצאה כלפיי בחוץ, מבלי לשפוט את השיער שלכם באותו הרגע, או את החצ'קון שיצא לכם זה הבוקר. עזבו את המראה.

שלישית, אל תחשפו את עצמכם יותר מדי: השתדלו לבוא בלבוש, נוח שאינו חושף יותר מדי גוף: כתפיים, בטן או רגליים. כלומר, תתלבשו באופן מלא, זה יעזור לכם/ן להרגיש בטחון ומכוסים. עוד מעט פורים, הסיבה שבפורים אנשים כל כך משוחררים וצוהלים נטועה בעובדה שהם עוטים על עצמם מסכות רבות ופריטי לבוש רבים הגורמים להם שחרור ונוחות. צעיפים, שלים ובדים למיניהם יכולים לסייע לכם רבות.

רביעית, הפעילו במהלך ההרצאה את שרירי הבטן התחתונים: במהלך הרצאה, הצגה, מופע קומי, או וואטאבר, רצוי להכניס את הגוף ל- tension, מעין מתח שרירי מסוים, על מנת שאנרגיה תעבור בו. לכן רצוי להפעיל במהלך המופע את שרירי הבטן התחתונה ולכווץ את איזור הטוסיק מעט. דבר זה מעניק כוח לדיבור וליציבה.

מבע גופני: השתדלו להחזיק את הגוף בצורה מסוימת. שחרור הידיים בצידי הגוף מעיד על רפיון ועל חוסר בטחון. בנוסף ידיים בכיסים, או שילוב ידיים מדמה סוג של התגוננות או פחד. הדבר הכי טוב שניתן לעשות הוא לדמיין כאילו אתם מחזיקים משהו בכפות הידיים ולהשתמש בהן תוך כדי דיבור. דבר זה יסייע לזרם השוטף של המילים ושל המופע. בל נשכח שהחוויה שאתם נמצאים בה מקרינה על אופן הדיבור והביטחון של המופיע/ה. לכן, התאמה בין החוויה ושפת הגוף עוזרת לוורבליות שלכם. שלבו ביניהם!

אינדקס מדיה - פתרונות שיווק מתקדמים לעסק שלך

הצעד הראשון להצלחה >>

פייסבוק עסקי

לא הגיע הזמן לעשות כסף מפייסבוק?
תן לנו לבנות לך דף עסקי בפייסבוק,
לנהל אותו ולחשוף את העסק שלך
לאלפי עיניים נוספות

הצעד הראשון להצלחה >>
בוא נתחיל >>

קידום ממומן בגוגל

רוצה להיות ראשון בגוגל כאן ועכשיו?
קידום ממומן בגוגל הוא הדבר בשבילך.
אתה תקבע את התקציב - אנחנו נביא
אותך לדף ראשון!

בוא נתחיל >>
תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>

קידום אורגני בגוגל

מאות לקוחות מרוצים לא טועים!
צוות המומחים שלנו רק מחכה להצעיד
את העסק שלך קדימה ולהביא אותך
לדף הראשון בגוגל

תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>
מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>

בניית אתרים רספונסיבים

בניית אתרים רספונסיבים מותאמים
לכל סוגי המסכים, לטלפון ולגוגל,
כולל דומיין מערכת ניהול ועיצוב מרהיב
ואישי לכל אתר

מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>