איך לצלם תוכנית טלביזיה?

בכתבה הבאה תמצאו 7 כללי זהב בסיסיים, שיסייעו להניח את אבני היסוד בדרך לצילום מקצועי ומוצלח של תוכנית טלביזיה

צילום תוכניות טלביזיה הוא תהליך לא פשוט הדורש ידע רב. השורות הבאות מציגות 7 כללי זהב בסיסיים, שיסייעו להניח את אבני היסוד בדרך לצילום מקצועי ומוצלח של תוכנית טלביזיה. 

1. הכלל הראשון הוא להשיג מצלמת וידאו מקליטה מקצועית (מצלמת וידאו ומכשיר הקלטה המשולבים ביחידה נישאת אחת). כך, למשל, מומלץ שלמצלמה יהיה זום אופטי בדרגה 10 וזום דיגיטלי בדרגה 40. כדאי לוודא שמפרט המצלמה כולל פוקוס מקצועי ואיכותי; שהקלטה תתבצע בפורמט QuickTimeאו mp4. זאת משום שפורמט AVIגוזל שטח אחסון רב יותר. עוד מומלץ לבדוק שהמצלמה כוללת חיבור יעיל ונוח המאפשר העברת קבצים למחשב. עוד מומלץ לבחור במצלמה שמקליטה ב-p720 או p1080, משום שרוב תוכניות הטלביזיה החדשות משודרות בטכנולוגיית HD. 

2. כלל שני: להקליט שמע באיכות גבוהה. רוב המיקרופונים המובנים במצלמות וידאו מקליטות מכוונים לקלוט את כל הצלילים מכל כיוון וקולטים כל רחש באזור בו מצלמים. כך, למשל, אם מצלמים בחוץ המיקרופון המובנה יקלוט כל רחש של משב רוח או כל צליל אחר שאינו רצוי. אם למצלמת הוידאו יש חיבור למיקרופון חיצוני, מומלץ לחבר אליה אחד כזה ולשפר את איכות השמע. דרך נוספת לשפר את איכות השמע היא להשיג מצלמת וידאו מקליטה מדגם חדש יחסית, שכולל מיקרופון מובנה באיכות טובה יותר.

3. לערוך את הוידאו הוא כלל כמעט מובן מאליו. כדאי לבצע את השלב הזה באמצעות תוכנת עריכת וידאו מקצועית. כיום ניתן לרכוש באינטרנט תוכנות עם מפרט כלי עריכה בסיסיים, כגון iMovie,  Windows Movie Makerוכולי. עם זאת, התוכנות האלה יאפשרו עריכה בסיסית ביותר משום שהן מצוידות במאפיינים המכוונים לעריכת צילומי וידאו ביתי.

בנוסף לכך יש לציין, כי לגרסאות ישנות יותר של התוכנות האמורות ידרש זמן רב יותר כדי לבצע את העריכה, האיכות תהיה נמוכה יותר ויצטרפו לכך מגוון מגבלות בעריכת השמע. למעשה, אי אפשר לערוך תוכנית טלביזיה באמצעות תוכנות עריכת וידאו ביתיות. זאת, משום שגם קנייני התוכנית ידעו שנעשה שימוש בתוכנה בסיסית ביותר ולכן הם עשויים לדחות את רכישת התוכנית על הסף.

כדי לבצע עריכה מקצועית יש להשתמש בתוכנות מתאימות, כגון כאלה המאפשרות עריכה של צבע, אור, אפקטים של תמונה ושמע. אחת התכונות המומלצות למתחילים בתחום עריכת הוידאו היא Serif MoviePlus X3. המחיר של התוכנה נמוך יחסית והיא יכולה להפיק תוצאות מקצועיות בהתאם לדרישות העורך. עוד בין התוכנות המקצועיות המומלצות לעריכת וידאו גם Adobe Premiere Elements/Pro, Sony Vegas ו-Apple Final Cut Pro/Final Cut Pro.

4. להשתמש בחצובה. חשוב לייצב את הצילום עם חצובה. זאת, משום שצילום וידאו ללא חצובה יראה זול ולא מקצועי, עם שוטים תזזיתיים ומיני בעיות של פוקוס אוטומטי. 

5. לאתר לוקיישן מתאים. מומלץ לחשוב על סטים מתאימים: האם יעשה שימוש ב'גרין סקרין'? מהו הנושא? האם מצלמים בחוץ? אם כן, האם יש אי אילו הגבלות חוק? כמו כן, מומלץ להצטייד ביריעת ניילון כדי לפרוש על הציוד ועל המצלמה, להגנה במקרה שירד גשם. אפשרות אחרת היא להשיג מצלמה עמידה במים.

6. לצלם. כדי לצלם נכון יש למדוד את האורך ולזכור שלא כל המצלמות המקליטות מתחילות בהקלטה ברגע בו לוחצים על הכפתור. לכן, יש להמתין 5 שניות ואז להתחיל בצילום. חשוב מאוד לא להשתמש באפקטים המובנים במהלך הצילום. האפקטים יעניקו לצילום את החותמת: צילום חובבני. ההמלצה היא להישאר ממוקדים ולצלם את השוט הטוב ביותר, ככל שניתן. במידה ומשתמשים בתוכנות עריכה מקצועיות, כאמור, ניתן לשלב אפקטים במידת הצורך, בתהליך הפוסט-פרודקשן.

7. לערוך. כדי לערוך באופן הנכון ביותר, יש לאסוף את כל הצילומים אל תוך תוכנת העריכה, להוסיף כותרות וקרדיטים ואז ליצור את הפורמט הרצוי. חשוב כאמור לבחור באחד מהפורמטים המתאימים לתוכניות הטלביזיה החדשות המשודרות ב-HD.

אינדקס מדיה - פתרונות שיווק מתקדמים לעסק שלך

הצעד הראשון להצלחה >>

פייסבוק עסקי

לא הגיע הזמן לעשות כסף מפייסבוק?
תן לנו לבנות לך דף עסקי בפייסבוק,
לנהל אותו ולחשוף את העסק שלך
לאלפי עיניים נוספות

הצעד הראשון להצלחה >>
בוא נתחיל >>

קידום ממומן בגוגל

רוצה להיות ראשון בגוגל כאן ועכשיו?
קידום ממומן בגוגל הוא הדבר בשבילך.
אתה תקבע את התקציב - אנחנו נביא
אותך לדף ראשון!

בוא נתחיל >>
תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>

קידום אורגני בגוגל

מאות לקוחות מרוצים לא טועים!
צוות המומחים שלנו רק מחכה להצעיד
את העסק שלך קדימה ולהביא אותך
לדף הראשון בגוגל

תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>
מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>

בניית אתרים רספונסיבים

בניית אתרים רספונסיבים מותאמים
לכל סוגי המסכים, לטלפון ולגוגל,
כולל דומיין מערכת ניהול ועיצוב מרהיב
ואישי לכל אתר

מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>