איך מרכיבים להקה?

להרכיב להקה יכולה להיות משימה מתסכלת ולא פשוטה. איך מרכיבים להקה? איך לבחור נגנים ברמה מקצועית ראויה כדי להצליח? הכתבה הבאה מציעה טיפים בדרך להקמת להקה מקצועית מהשלב הראשון

איך מרכיבים להקה? איך בוחרים נגנים ברמה מקצועית ראויה כדי להצליח? השורות הבאות יציעו טיפים שיסייעו בדרך להקמת להקה מקצועית מהשלב הראשון.

להרכיב להקה יכולה להיות משימה מתסכלת ולא פשוטה עבור רבים. השלבים הראשונים עשויים לקבוע את המשך הדרך. אם לא מגדירים כראוי את הדרישות והיעדים, עשוים להגרר למעגל אינסופי של ניסיונות להחליף נגן כזה או אחר; ניסיונות למצוא חברים חדשים שיסכימו לנגן את השירים וכולי. אין צורך להזכיר את העובדה שלהקה לא מתפקדת לא תיצור את רמת העניין וההתלהבות בקרב המעריצים.

אם כן, כדי לחסוך את הטרדות והטרחות כדאי לעשות את זה כמו שצריך ולהרכיב את הלהקה הטובה והמקצועית ביותר מהרגע הראשון. 

את מי אתם צריכים
לפני שמתחילים לחפש נגנים ללהקה, חייבים להחליט בדיוק מה הלהקה צריכה. אם מקימי הלהקה הם שני חברים שאחד מהם הוא גיטריסט והאחר מתופף, אז הצורך בגיטריסט נוסף יקבע בהתאם לשירים אותם מנגנים. לכן, למרות הקלות שבדבר, לא יהיה מתאים לשלב בלהקה קלידן או גיטריסט רק משום שמעוניינים שאותו אדם יהיה חבר בלהקה.

בשלב זה חשוב לזכור שהמטרה היא להרכיב להקה שיכולה לנגן יחד בהופעות. לכן כדאי לקבוע תפקידים ולהתאים את האנשים לתפקידים, ולא להפך.

איך בוחרים נגנים?
לאחר שעומדים על סוגי המוסיקאים הדרושים, ניתן להתחיל לאתר אותם. קיימות דרכים רבות לאיתור נגנים, כגון פורומים ולוחות באינטרנט, מידע שעובר מפה לאוזן במעגל החברים ועוד.

החוקים הבסיסיים
כשרק מתחילים להקה אין צורך להפוך את ההתנהלות למורכבת ומסובכת מדי, תוך ויכוחים על התארים העתידיים של כל אחד מחברי הלהקה. אם מתחילים ויכוחים כאלה, יש להתייחס אליהם כאל נורת אזהרה ולחשוב מחדש על הרכב החברים.

כדי שהלהקה תצליח יש להתייחס  לדברים ברצינות ולקבוע מספר כללים בסיסיים, כגון לוח הזמנים לחזרות, מיקום החזרות, האופן בו חברי הלהקה ישאו בהוצאות שעשויות להיווצר וכולי. ככל שהלהקה תתפתח, כך ירבו הנושאים בהם יהיה צורך להחליט יחד. 

מי הבוס?
לרוב הלהקות יש מנהיג טבעי, בדרך כלל הוא גם מי שכותב את רוב השירים, או מי שהרכיב והקים את הלהקה. אך מידת הדומיננטיות של המשמש בתפקיד יכולה להשתנות בהתאם לאופיים של שאר החברים בלהקה. כך, לדוגמא, אם כותב השירים מוכן לקבל הערות מחברים אחרים בלהקה, או שלא.
הפרט העיקרי עליו חשוב יותר להחליט הוא מי ישמש כאיש הקשר, כדי לקבוע הופעות וכדי לקדם את פעילות הלהקה. איש הקשר יכול להיות גם מי שמשמש כמנהל מוסיקלי של ההופעות או כל חבר אחר בלהקה שמוכשר בהתעסקות בפרטים.

ברור שהחלק החשוב והמרכזי ביותר בשלבי הקמת הלהקה הוא לחבור יחד ולנגן מוסיקה. בסופו של דבר זו הדרך היחידה לדעת אם הנגנים מתאימים לנגן יחד, לא משנה אם יש תוכנית ניהולית מצוינת.

השלב הבא דורש בדיקה של מי מחויב ללהקה ומתייחס לדברים ברצינות ומי לא. למעוניינים להתקיים ממוסיקה יהיו קשיים לנגן בלהקה ששאר החברים בה מתייחסים למוסיקה כאל תחביב בלבד. השקפות העולם השונות יצרו חיכוכים ובעיות, שיפריעו לתפקוד התקין של הלהקה ויעמדו בדרך להצלחה האפשרית.

לזרום עם שינויים
כשמרכיבים להקה אין צורך להתנהג כאילו מקימים חברה בינלאומית, אך בו זמנית יש לזהות מצבים שדורשים דיונים רציניים. בין אם מחליטים להיכנס לאולפן הקלטות, כדי להשיג חוזה בחברת מוסיקה, ובין אם מחליטים להשקיע כסף בסיבוב הופעות, יש צורך לדון בהוצאות ובאופן בו הן יכוסו. יתכן וזה לא החלק המהנה ביותר של הפעילות סביב הלהקה, אך הוא יסייע בשלבים מאוחרים יותר.

מי כותב את השירים?
כותבי שירים מקבלים את התואר המתאים על השירים שלהם. בעוד חלק מהכותבים שמחים לחלוק את התמלוגים עם שאר חברים הלהקה, חלק מהם לא. לכן כדאי לבדוק את העניין לפני שמתחילים לקבל כסף על שירים. לא כדאי להניח שכולם מסכימים על הכל: חלק מחברי הלהקה עשוים לחשוב שאם נתנו עצה במהלך עבודה על השיר זה אומר שהם יקבלו חלק מהתמלוגים. לכן כדאי לקיים דיון על הפרטים ולהבהיר הכל מראש.

אינדקס מדיה - פתרונות שיווק מתקדמים לעסק שלך

הצעד הראשון להצלחה >>

פייסבוק עסקי

לא הגיע הזמן לעשות כסף מפייסבוק?
תן לנו לבנות לך דף עסקי בפייסבוק,
לנהל אותו ולחשוף את העסק שלך
לאלפי עיניים נוספות

הצעד הראשון להצלחה >>
בוא נתחיל >>

קידום ממומן בגוגל

רוצה להיות ראשון בגוגל כאן ועכשיו?
קידום ממומן בגוגל הוא הדבר בשבילך.
אתה תקבע את התקציב - אנחנו נביא
אותך לדף ראשון!

בוא נתחיל >>
תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>

קידום אורגני בגוגל

מאות לקוחות מרוצים לא טועים!
צוות המומחים שלנו רק מחכה להצעיד
את העסק שלך קדימה ולהביא אותך
לדף הראשון בגוגל

תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>
מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>

בניית אתרים רספונסיבים

בניית אתרים רספונסיבים מותאמים
לכל סוגי המסכים, לטלפון ולגוגל,
כולל דומיין מערכת ניהול ועיצוב מרהיב
ואישי לכל אתר

מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>