איך מתכוננים לאודישן?

קבלו כללים וטיפים מקצועיים שיסייעו להתכונן לאודישן. כדאי לציין, כי הם רלוונטיים רק למי שזוהו כבעלי כישרון משחק

לפני ניגשים לאודישן (או מבחן בד, בעברית) חשוב לוודא שיש לכם כישרון משחק באופן מוחלט וודאי. אחרת הכללים והטיפים הבאים אינם רלוונטים. אם אתם שייכים לקבוצת האנשים הספורים שנתברכו בכישרון חד משמעי, והשגתם משבצת באודישן, השלב הבא יהיה: להתכונן לאודישן.

מה לעשות?
גם שחקנים ותיקים ומצליחים ביותר שוכחים לפעמים את הטקסט במהלך אודישן. הכלל הראשון והחשוב ביותר הוא לדעת את הטקסט באופן מושלם. לכן כל שחקן שעומד לפני אודישן יבלה זמן לא מבוטל בשינון הטקסט והפנמתו. משך הזמן אותו משקיעים בלימוד הטקטס ישתנה בין שחקן לשחקן ותלוי ביכולת הזיכרון והשינון האישית. 

חשוב לדעת את הטקסט באופן מושלם, לא בערך ולא ברמת אילתור. זאת, גם משום שבמהלך אודישן עומדים במצב די מלחיץ, שעשוי ליצור בלבול או 'בלאק-אאוט', עד למצב שאי אפשר לבצע את האודישן כלל.

טיפ: כשלא יודעים את הטקסט באופן מלא ומושלם, יהיה קשה לצקת רגש לתוך הסצנה.

איך לעשות?
אחרי שיודעים את הטקסט באופן מושלם, השלב הבא הוא איך יודעים אותו. במלים אחרות, האופן בו לומדים את הטקטס צריך להיות רך ולא מקובע. באופן כללי יש לשחקנים נטיה ללמוד טקסט בפרשנות או הגיה מסוימות. אז כשהבימאי מבקש מהם לבצע את הסצנה בדרך אחרת קשה להם לעשות את זה.

אם כן, חשוב לדעת את הטקסט בצורה אוורירית ורכה, כמו פלסטלינה, גם משום שרוב הבימאים מחפשים לא רק שחקנים טובים, אלא שחקנים שניתן לעבוד איתם; שיודעים להשתנות בהתאם להוראות הבימאי.

טיפ: בימאים אוהבים שחקנים המספקים את היכולת לעבוד עימם ולשנות דברים.  

אני כאן
צריך לזכור שבמהלך תקופת האודישנים הבימאים או המלהקים בוחנים הרבה שחקנים לכל תפקיד. מדובר בתהליך מייגע ולעיתים על סף המונוטוני. לכן אחת המשימות העיקריות במהלך האודישן היא לגרום להם לזכור אותך.

איך עושים את זה? כדי שיזכרו שחקן או שחקנית באודישן דרוש מרכיב מקורי. משהו שאפילו הבימאי לא חשב עליו. כך הבימאי והמלהקים יבינו שמדובר בשחקן יוצר ולא רק בשחקן מבצע.

טיפ: כדי לגרום לבימאי לזכור  שחקן מומלץ לא לבחור בדרך הראשונה בה מפרשים את הטקטס או בדרך הראשונה בה מבצעים את הטקסט. לא לבחור ברעיון הראשון לפרשנות ולביצוע.

ובכל זאת, מה עושים אם לא מקבלים את התפקיד הנכסף? מתאכזבים. כן, כן, מותר להתאכזב. בתנאי שלא מאבדים פרופורציות ושומרים על רוח חיובית.  

טיפ: כדי לשמור על רוח חיובית ולא להתאכזב יותר מדי מומלץ למלא את החיים בעיסוקים נוספים מלבד משחק. במילים אחרות, לעשות כמה דברים בחיים, להיות עסוקים ולא להניח את כל הביצים בסל אחד.

אינדקס מדיה - פתרונות שיווק מתקדמים לעסק שלך

הצעד הראשון להצלחה >>

פייסבוק עסקי

לא הגיע הזמן לעשות כסף מפייסבוק?
תן לנו לבנות לך דף עסקי בפייסבוק,
לנהל אותו ולחשוף את העסק שלך
לאלפי עיניים נוספות

הצעד הראשון להצלחה >>
בוא נתחיל >>

קידום ממומן בגוגל

רוצה להיות ראשון בגוגל כאן ועכשיו?
קידום ממומן בגוגל הוא הדבר בשבילך.
אתה תקבע את התקציב - אנחנו נביא
אותך לדף ראשון!

בוא נתחיל >>
תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>

קידום אורגני בגוגל

מאות לקוחות מרוצים לא טועים!
צוות המומחים שלנו רק מחכה להצעיד
את העסק שלך קדימה ולהביא אותך
לדף הראשון בגוגל

תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>
מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>

בניית אתרים רספונסיבים

בניית אתרים רספונסיבים מותאמים
לכל סוגי המסכים, לטלפון ולגוגל,
כולל דומיין מערכת ניהול ועיצוב מרהיב
ואישי לכל אתר

מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>