כנסים ומבקרים במכון שפד"ן

בראיון עימו מספר מנהל מרכז המבקרים, אושר שקלים, על החשיבות והמשמעות שבבסיס פעילות השפד"ן וממליץ לקוראים לחסוך במים ולא לזרוק מגבונים לחים לאסלה

מאז הקמתו, בשנת 2008, מארח מרכז המבקרים והכנסים של איגודן, הממוקם בליבו של מכון השפד"ן, במערב ראשון לציון, אינספור מבקרים מכל רחבי הארץ והעולם: תלמידים, סטודנטים, גימלאים, חברות, ארגונים, חיילים, משלחות מחוץ לארץ ותושבים מכל הגילאים. כולם מגיעים על מנת להתוודע לחשיבות ולמשמעות שבבסיס פעילות במקום. בראיון עימו מספר מנהל מרכז המבקרים, אושר שקלים, על המתחם שבבסיסו פועל מתקן הביוב הגדול ביותר במזרח התיכון; וממליץ לחסוך במים ולא לזרוק מגבונים לחים לאסלה.

שקלים: "מדי יום מתקבלים במתקן כ-370 אלף מ"ק של מי שפכים. מדובר בכמות שיכולה למלא את שלושת המגדלים של מתחם עזריאלי בתל אביב. בסופו של התהליך המים מטוהרים ומועברים הלאה. כך באמצעות מי השפד"ן אנו משקים כ-70% מהשטחים החקלאיים שבנגב ומספקים כ-10% מכלל תצרוכת המים של ישראל". 

מפיצים את בשורת המים
מרכז המבקרים שבמתחם הוקם לצרכי הסברה ולחיזוק הקשר שבין הארגון לבין התושבים. שקלים מספר, כי בין המטרות העיקריות לשמן משמש המרכז, גם הפצת בשורת הפעילות המבורכת המתקיימת במקום; הפצת בשורת ערכי הקיימות ואיכות הסביבה; הגברת המודעות לשימוש נכון במים, לצריכה נכונה ונבונה; והעשרת המבקרים במידע על מצבו של משאב המים, הלא הוא החיוני ביותר עבור האדם.

בתפריט הסיורים שמציע המרכז ניתן למצוא מגוון אפשרויות המותאמות לכל קבוצה בתוכן ובשפה (השפות בהן מועברים הסיורים הן עברית, אנגלית, צרפתית, גרמנית, ערבית וספרדית). את הסיורים מלווה צוות מדריכים מוסמך, שעבר הכשרה במתקן עצמו במסגרת קורס מיוחד, בשיתוף עם המועצה לישראל יפה. רוב המדריכים הם סטודנטים מתחומים שונים של לימודי איכות סביבה וקיימות.

מה כולל הסיור במקום?
"הסיור מתחיל במצגת כיפית, מצחיקהמקומות לכנסים | מקומות לאירועים ומשעשעת, המפרטת על נושא המים בישראל, טיהור המים, הולכה והובלה של מי שפכין אל המרכז וכולי. לאחר מכן צופים במופע אורקולי. בהמשך מסיירים בצינור דמה תת קרקעי, ונחשפים למידע על הציוד המשמש לפעילות המרכז, כגון מגוון טלסקופים ומיקרוסקופים. בנוסף, צופים בסרטון על מודל המפעל. לבסוף, מסיירים במפעל עצמו, תוך כדי שעוברים בתחנות שונות, בהן לומדים כיצד מתבצעים התהליכים בפועל. מעבר לחומר העיוני, הדגש ניתן למרכיב החווייתי של הביקור, משום שמדובר במרכז מבקרים וחשוב לנו שהמשתתפים יהנו מהמתקנים שבמקום".

שילוב מנצח של מתקנים חדשים, מיקום, חוויה וערך חינוכי וירוק
מרכז הכנסים שבמתחם הוקם בשנת 2009 והוא מתאים לאירוח אירועים מסוגים שונים: החל בכנסים מקצועיים וימי עיון, דרך השתלמויות, קורסים ממושכים והדרכות, וכלה באירועי חברה וועדי עובדים. כמו כן, ניתן לקיים במתחם אירועי חוץ, כגון הפעלות, לימודים, קבלות פנים או אירועים סגורים. 

במרכז מספר חללים, בהם גם אודיטוריום מאובזר ומשוכלל, עם 64 מושבים. באודיטוריום הותקנו מערכות תאורה, הגברה ושמע חדשניות, ברמה גבוהה מזו שניתן למצוא באולמות קולנוע. האודיטוריום כולל מחשב מרכזי, מקרן וידאו ומצגות, תאורת מופע, במת אירועים, פודיום נואמים ומאפיינים מתקדמים נוספים. עוד במתחם חדר ישיבות, אולם קבלת פנים, חדר התארגנות וכיתות ההדרכה. גם הכיתות מאובזרות במחשב מרכזי, מקרן וידאו ומצגות, מסך חשמלי וציוד הדרכה בסיסי (לוח מחיק וציוד משרדי). בנוסף, עומד לרשות המעוניינים אולם הרצאות מאובזר לכ-120 משתתפים.

כלל רחבי המתחם נגישים לרשת אלחוטית והוא משופע בחניה לרכבים פרטיים ולאוטובוסים. יצוין גם, כי תכנון המתחם בוצע באופן המאפשר נגישות מלאה לנכים ובעלי מוגבלויות.

ספר על היתרונות שמציע מתחם הכנסים.
"מלבד המאפיינים של המתקנים שאנו מציעים, שעומדים בסטנדרטים הגבוהים ביותר, המתחם מציע אפשרות לקיים אירועים וכנסים המשלבים סיור במתקן עצמו, הלא הוא מתקן הביוב הגדול ביותר במזרח התיכון. המדובר במתקן ענק ומרשים, אשר סיור בו יכול ליצור חוויה בעלת ערך מוסף משמעותי, בין אם  משתתפים בכנס או בין אם מבקרים כקבוצה. הסיור מטפח את תחושת "גאוות היחידה" הישראלית, כשמבינים שהמדינה נמצאת במקום הראשון בעולם בתחום מחזור המים; כשמבינים שישראל היא מעצמה בעולם בתחום. כמו כן, המקום מרכזי ונגיש, אנו נמצאים קרוב לאיילון, קרוב לכביש 4 ולכביש 431".

האם מתוכנן שילוב תחומי פעילות נוספים בקרוב?
"בשלב זה עומדים על הפרק מספר פרויקטים. בין הדברים אנו עובדים על הרחבת הסיורים שלנו, עם שילוב המעכלים האנאירוביים, ממתקני הסמכת הבוצה הגדולים בעולם, שנמצאים בבניה. הבניה תושלם בסוף השנה הבאה ואנו מקווים לפתוח תוכנית שתאפשר סיורים למבקרים".

שתף ביעדים להמשך.
"עד כה נערכו במתחם אירועים עבור רשימה ארוכה של חברות, ארגונים, ועדי עובדים ובנקים, שבחרו ובוחרים בנו כדי ליהנות מחוויה מקצועית ברמה גבוהה. אחד מהיעדים הוא להמשיך בכוון הזה ולהרחיב את היקף האירועים המתקיימים במתחם. במקביל, להרחיב גם את כמות המבקרים במרכז, כדי להשפיע על דעת הקהל ולעצב אותה. זאת, על מנת שאנשים יבינו עד כמה הפעילות שאנו עושים חשובה וערכית".

מה תמליץ לקוראים?
"לחסוך במים, לא לזרוק מגבונים לחים לאסלה. כיום, 30 מתוך 40 טון פסולת שמגיעים למתקן, מכילים מגבונים לחים. כמו כן, מומלץ לבוא ולבקר במרכז, על מנת להבין את חשיבות נושא טיהור ומחזור המים בישראל. הנושא משמעותי ומשפיע על החקלאות ועל חיי היומיום של כולנו".

מרכז מבקרים איגודן. שדרות מרילנד, ראשון לציון מערב | 03-9555222

אינדקס מדיה - פתרונות שיווק מתקדמים לעסק שלך

הצעד הראשון להצלחה >>

פייסבוק עסקי

לא הגיע הזמן לעשות כסף מפייסבוק?
תן לנו לבנות לך דף עסקי בפייסבוק,
לנהל אותו ולחשוף את העסק שלך
לאלפי עיניים נוספות

הצעד הראשון להצלחה >>
בוא נתחיל >>

קידום ממומן בגוגל

רוצה להיות ראשון בגוגל כאן ועכשיו?
קידום ממומן בגוגל הוא הדבר בשבילך.
אתה תקבע את התקציב - אנחנו נביא
אותך לדף ראשון!

בוא נתחיל >>
תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>

קידום אורגני בגוגל

מאות לקוחות מרוצים לא טועים!
צוות המומחים שלנו רק מחכה להצעיד
את העסק שלך קדימה ולהביא אותך
לדף הראשון בגוגל

תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>
מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>

בניית אתרים רספונסיבים

בניית אתרים רספונסיבים מותאמים
לכל סוגי המסכים, לטלפון ולגוגל,
כולל דומיין מערכת ניהול ועיצוב מרהיב
ואישי לכל אתר

מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>