צריך פיס

קרקס, מחול חרדי ושת"פ קולנועי עם ארצות ערב בין התחומים בהם תתמוך מועצת מפעל הפיס לתרבות ואמנות

מועצת הפיס לתרבות ואמנות פרסמה את תחומי הפעילות החדשים לשנת 2009 על פיהם יוכלו אמנים, יוצרים וגופי תרבות להגיש בקשות לתמיכה. השנה, לראשונה , נקרא גם הציבור הרחב בישראל לקחת חלק בעיצוב תחומי הפעילות. הציבור הרים את הכפפה ובתגובה קיבלה המועצה מאות הצעות  מן הציבור אשר חלקן נלקח בחשבון בעיצוב תחומי התמיכה לשנת 2009.

דירקטוריון מפעל הפיס הקצה השנה  12 מליון שקלים לתמיכה בתרבות באמצעות מועצת מפעל הפיס לתרבות ואמנות. על עיצוב הקריטריונים החליטו ועדות המשנה של המועצה הפועלות בחמישה תחומים: אמנויות הבמה, אמנות חזותית, ספרות ושירה, קולנוע וטלוויזיה, וכן ועדה בינתחומית.

ואלה תחומי התמיכה לשנה זו על פיהם ניתן להגיש בקשות:

בתחום אמנויות הבמה  יינתן דגש לאמנויות הרחוב , מתוך כוונה להאיר  מגוון אמנויות הנוצרות ומבוצעות מחוץ לכותלי המוסדות האמנותיים: אמנויות הקרקס, אמנות הגוף, פנטומימה, תיאטרון רחוב, נגני רחוב, ראפ, היפהופ, סטפס, ברייק דאנס, קפוארה וכדומה.

חידוש נוסף לאור הופעת ניצנים ראשונים של להקות מחול ותיאטרון במגזר החרדי: יוצרים וגופים ממגזרים אלה מוזמנים להגיש בקשות לתמיכה.מועצת הפיס לתרבות ולאמנות רואה ערך בהטמעת ערכי אמנות בכל מגזרי התרבות בישראל.

בתחום עידוד העלאת מחזות קלאסיים תינתן השנה עדיפות למחזות מתורגמים מערבית ומארצות אגן הים התיכון. כמו בכל שנה יושם דגש על תמיכות בתחום החינוך למוסיקה והשנה עם דגש חדש על תזמורות נוער. הדפסת ספר לימוד

בתחום  האמנות החזותית,יושם השנה דגש על תחומים  שלא נתמכו בשנים הקודמות. המועצה תמקד את תמיכתה בשני נושאים עיקריים: אדריכלות והמרחב האורבאני  ואמנות וסביבה. המועצה תקדם את היצירה הישראלית הייחודית בתחומי ציור, פיסול, צילום, רישום, הדפס, וידאו-ארט, מיצג, מיצב, אדריכלות, עיצוב גרפי, עיצוב תעשייתי, צורפות, קרמיקה וטכניקות משולבות. כמו בשנים הקודמות, תפתח המועצה שעריה לבקשות תמיכה הקשורות לאמנות במרחב הפריפריאלי במטרה לחבר בין אמנות לחברה.

 כמו כן, יושם דגש על תחום חדש נוסף והוא הממשק של האמנות עם נושא האקולוגיה ואיכות הסביבה. כבר בפסח הקרוב יתקיים בחסות ומימון מועצת הפיס לתרבות בעין הוד וסביבותיה,פסטיבל  "אקוספירה"- האירוע האמנותי ה"ירוק" הראשון בישראל עם אירועי אמנות ותרבות הנושקים לנושא איכות הסביבה.

בתחום הקולנוע מכריזה השנה המועצה על פרוייקט חדש תחת הכותרת "הזדמנות שנייה" ובמסגרתו תתמוך באנשי קולנוע עולים המוכרים במדינות מהן באו אך עדיין לא השתלבו בתעשייה המקומית. המועצה תסייע להם בהפקת סרט תיעודי או סרט קצר.

חידוש נוסף בתחום הקולנוע יהיה: עידוד הפקות של סרטים המופקים בשיתוף פעולה עם ארצות שכנות.המועצה תתמוך בהפקתם של סרטים דוקומנטאריים או עלילתיים, המופקים בשיתוף פעולה עם יוצרים, רשויות או חברות הפקה ממצרים, ירדן, סוריה לבנון או הרש"פ, ישירות או באמצעות צד שלישי.
 
דגש נוסף יהיה על שימור והצלה של אוצרות קולנוע לאומיים. המועצה תומכת כבר שנים בשימור אוספי סרטים באמצעות המרתם למדיה דיגיטאלית וקיבוצם לארכיונים ציבוריים ונגישים לכל. השנה מבקשת המועצה לשים דגש על הצלה ודיגיטציה של יצירות קולנועיות יהודיות, ישראליות וארץ ישראליות בעלות ערך לאומי, תרבותי והיסטורי עם קדימות לחומרים שנמצאים בסכנת הכחדה.

עוד נושאים פתוחים לתמיכה יהיו: הקולנוע החברתי, כתיבת תסריטים עם דגש על עיבוד ליצירות ספרותיות, תמיכה בשיווק בינלאומי של קולנוע ישראלי, באמצעות תמיכה ביוצרים היוצאים לפסטיבלים בינלאומיים, תחרויות בינלאומיות ואירועים שיש בהם כדי לקדם את היצירות והיוצרים הישראליים ברחבי תבל

בתחום הספרות והשירה  תתמוך המועצה בהוצאה לאור של ספרים בעלי ערך ספרותי, שאין להם סיכוי להתפרסם ללא תמיכה זו. השנה יהיה דגש לספרי ביכורים או להדפסתם מחדש של יצירות שנשכחו, שירה, פרוזה, תרגומים של יצירות קלסיות, וכן ספרי עיון וביקורת מקוריים בתחום הספרות.
בתחום כתבי-עת ספרותיים: המועצה תתמוך בהוצאה לאור של כתבי עת ספרותיים איכותיים וכתבי עת בשפות זרות היוצאים לאור בישראל.

כמו כן תתמוך המועצה באירועים ספרותיים בעלי חשיבות עם עדיפות לאירועים קבועים ומתמשכים, ואירועים ספרותיים המתקיימים בריחוק מהמרכז ופונים אל קהלים חדשים.

גם השנה תמשיך המועצה ביצירת מועדוני קריאה בקהילה על ידי תמיכה בספריות הציבוריות בפריפריה  רכישת כותרים נבחרים ובניית מפגשי קריאה עם מנחים מקצועיים למבוגרים.

בנוסף לתמיכה בפסטיבלים בתחומי האמנויות, תמשיך המועצה עם המיזם של "מעבדתרבות" במסגרתו תפתח הקמה וליווי של גופים יוצרים ומבצעים ברשויות המרוחקות מן המרכז- עד לקבלת הכרה ממינהל התרבות ומסגרות תומכות אחרות. בשנת 2007 נבחרו שלושה גופים: אנסמבל פרינג' בנצרת, חממת מחול מבית היוצר של המרכז לתיאטרון בעכו ומעבדת תרבות דימונה. בשנת 2008 יצטרפו למיזם עוד שתי מעבדות תרבות.

הגשת הבקשות לתמיכה מתקיימת בשני מועדים: חודש פברואר וחודש מאי.

פרטים  נוספים ניתן לקבל באתר האינטרנט: /www.pais.co.il מועצה לתרבות/ טפסים להורדה.

אינדקס מדיה - פתרונות שיווק מתקדמים לעסק שלך

הצעד הראשון להצלחה >>

פייסבוק עסקי

לא הגיע הזמן לעשות כסף מפייסבוק?
תן לנו לבנות לך דף עסקי בפייסבוק,
לנהל אותו ולחשוף את העסק שלך
לאלפי עיניים נוספות

הצעד הראשון להצלחה >>
בוא נתחיל >>

קידום ממומן בגוגל

רוצה להיות ראשון בגוגל כאן ועכשיו?
קידום ממומן בגוגל הוא הדבר בשבילך.
אתה תקבע את התקציב - אנחנו נביא
אותך לדף ראשון!

בוא נתחיל >>
תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>

קידום אורגני בגוגל

מאות לקוחות מרוצים לא טועים!
צוות המומחים שלנו רק מחכה להצעיד
את העסק שלך קדימה ולהביא אותך
לדף הראשון בגוגל

תהליך העבודה ולקוחות נבחרים >>
מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>

בניית אתרים רספונסיבים

בניית אתרים רספונסיבים מותאמים
לכל סוגי המסכים, לטלפון ולגוגל,
כולל דומיין מערכת ניהול ועיצוב מרהיב
ואישי לכל אתר

מידע נוסף ואתרים לדוגמא >>